Muž tvrdí, že je Hitler. „Všetko to bolo inak,“ odkazuje

4622

Je možné, že Adolf Hitler nespáchal v bunkri samovraždu a utiekol pred koncom vojny z Nemecka?

Je mu vraj 128 rokov a už viac ako sedem desaťročí sa ukrýva v argentínskom meste Salta. Spravodajská služba Mossad  v roku 2016 ukončila stíhanie nacistických zločincov, a preto sa rozhodol, že konečne vystúpi z tieňa anonymity. Muž, vystupujúci pod menom Herman Guntherberg, tvrdí, že je Adolf Hitler.

„Pripísali mi veľa zločinov, ktoré som nikdy neurobil. Viac ako polovicu svojho života som sa musel skrývať pred Židmi, takže myslím, že potrestaný som bol už dosť. Vykreslili mňa ako zloducha, len pretože som prehral vojnu. Až si ale ľudia prečítajú moju verziu príbehu, zmení to spôsob, akým na mňa pozerajú,“ nechal sa počuť.

Chystá sa údajne vydať autobiografiu, v ktorej všetky nejasnosti a mýty okolo svojej osoby objasní. Jeho tvrdenie však vyvracia manželka Angela, podľa ktorej Guntherberg trpí len stareckou demenciou. Nikdy predtým o Hitlerovi nehovoril a je pravdepodobne len bývalým stúpencom nacizmu, ktorý sa za svoju minulosť teraz hanbí.

William Patrick Hitler vydieral strýka a potom bojoval proti jeho spojencom

„Niekedy zabúda, kde je a kto som ja. Vyzerá, ako by bol v tranze, a začne hovoriť o Židoch a démonoch. Potom sa zase vráti do normálu,“ oznámila médiám.

Zhodou okolností bola krátko po mužovom „priznaní“ v Argentíne objavená zbierka nacistických artefaktov.

Teória o Hitlerovom exile v Argentíne je populárna. Schovával sa tu aj rad ďalších nacistov vrátane Adolfa Eichmanna alebo Josefa Mengeleho.

Koniec konšpiráciam! Hitler zomrel v bunkri!