Nebezpečný vrah odsúdený na doživotie utiekol z väzenia! Pred rokmi podrezal osemnásťročné dievča

1079

V piatok utiekol zo špeciálnej otvorenej väznice nebezpečný vrah Richard Hanson. Pred rokmi brutálne podrezal ešte len 18-ročnú dievčinu. Jej rodičia teraz nevedia, čo si počať. Vrah ich dcérky je na slobode a kto vie, kedy znovu zaútočí…

Brutálny vrah Richard Hanson bol podľa denníka Daily Star odborníkmi označený za veľmi nebezpečného zločinca. Aj preto mu súd v roku 2007 dal doživotný trest za vraždu mladého dievčaťa Gemmy Robertsovej. Hanson nebohej študentke podrezal krk rozbitou flašou blízkosti krčmy v anglickom Liversedge.

Slovenského vraha na úteku zadržali českí policajti pri Mikulove

Svojmu trestu teraz ale unikol. V piatok popoludnia utiekol tridsaťpäťročný vrah z tzv. „Otvorenej väznice“ v Chesire a odvtedy ho nikto nevidel. Polícia vydala varovanie, aby sa k Hansonovi nik nepribližoval, ak ho uvidí.

Podľa Gemmininej sestry rodina zavraždeného dievčaťa nevedela, že Hanson trávi čas v špeciálnom väzení. „Nevedeli sme, že je v otvorenom väzení. Bolo nám povedané, že je tu tá možnosť, ale netušili sme, že ho previezli,“ uviedla. Otvorené väzenia majú trestanca pripraviť na život mimo mreže a znížiť ich recidívu. Vo väzení pracujú, chovajú domáce zvieratá alebo pestujú zeleninu.

Boss sicílskej Cosa Nostry 27 rokov na úteku! Dostal doživotie za vraždy sudcov Falconeho a Borsellineho.

Gemminina matka najprv o úteku nebezpečného vraha ani nevedela. O situácii sa dozvedela až zo správ. Policajti sa s ňou mali pokúsiť spojiť, ale žena zrovna nebola doma. Hovorí, že plánuje kontaktovať svojho právneho zástupcu a sťažovať si na Hansonov presun do otvoreného väzenia.

Útek ostravského masového vraha zmaril kľúčový svedok!

Rodina mladú dievčinu označovala ako za starostlivú a milujúci osobu, ktorá by nikdy nikomu neublížila. „Ide o strašnú tragédiu, bude nám veľmi chýbať a nikdy na ňu nezabudneme,“ uviedli vtedy zdrvení rodinní príslušníci.