Nevylučujte súpera! Hviezdny útočník Tomáš Plekanec upútal svojím fair play gestom

1051
Tomáš Plekanec s Jaromírom Jágrom

Dal po 90 sekundách prvý z gólov, ktorý nasmeroval hokejistov Kladna v 33. kole prvej ligy za víťazstvo nad Vsetínom 6:3. Hviezdny útočník Tomáš Plekanec ale zaujal aj nezvyčajným momentom v závere zápasu. V 52. minúte totiž priznal, že ho nefauloval hosťujúci Jakub Teper, ktorému rozhodca chceli udeliť dvojminútový trest.

Tridsaťšesťročný center viedol prvý útok Rytierov, na krídlach mal Petra Vampola a Jakuba Strnada. Na ľade strávil vyše dvadsať minút, z toho štyri v oslabení. Okrem streleného gólu tímu znovu veľa pomáhal vo všetkých herných činnostiach.

Súper si držal na kladnianskom ľade nádej na bodový zisk až do záverečnej desaťminútovky. V nej mohli ísť hráči Kladna za stavu 4:3 do početnej výhody. Plekanec nabiehal proti Teperovi a skončil na ľade, rozhodca hneď zdvíhal ruku na znamenie, že bude vylučovať.

Ďalší večer plný eufórie priniesol zápas v KHL, Slovan verzus Amur. Keď si domáci pripísali neuveriteľné piate víťazstvo v rade.

Teper zajazdil na trestnú lavicu, ale na nej sa nestačil ani posadiť. Plekanec totiž priznal rozhodcom, že padol po vlastnom zakopnutí o ryhu v ľade. Nevylučovalo sa, ale Kladno vzápätí opäť skórovalo. Upravilo stav na 5:3.

Kvôli reprezentačnej prestávke budú Plekancovi, ktorý už má za sebou striedavé štarty za majstrovskú Kométu v extralige, štarty za Kladno pribúdať.