Šokujúce svedectvo opísala britskému denníku The Sun tridsaťpäťročná hviezda austrálskej televíznej show The Bachelor Keira Maguirerová. Jej otec Alistah Laishkochav (†83), býval policajtom, ale taktiež súdom uznaným pedofilom, ktorý bol v roku 2000 uväznený a po pätnástich rokoch vo väzení zomrel. V 70. rokoch minulého storočia Laishkochav založil kult známy ako „Prímorská sekta“. Podľa dcéry Keiry mal jej otec údajne deväť manželiek, ktoré spali všetky v jednej obrie spálni. S nimi mal zvrhlý Laishkochav počať 63 detí.

Austrálska televízna hviezda Keira Maguirerová (35)

Austrálska televízna hviezda Keira Maguirerová (35) neprežila úplne bežné detstvo. Až do svojich siedmich rokov netušila, kto je jej matka. V minulosti sa pre program I’m a Celebrity… Get Me Out of Here zverila, aká je jej rodinná história. „Neviem, či poznáte môj príbeh, ale moja mama bola v sekte, ktorý si hovoril ‘Prímorská sekta’. Viedol to môj otec. Mal vtedy deväť manželiek, s ktorými splodil vyše 60 detí, vrátane mňa,“ popísala desivé pozadie vlastnej rodiny Keira.

Jednou zo žien, ktorá bola Laishkochovovou manželkou, bola matka Keiry, Mitchell.

„Nevedela som, kto je moja skutočná mama, kým som nemala šesť rokov. Vlastne som ani nevedela, čo je to mama,“ priznala televízna hviezda. „Skrátka som vedela, že nie som úplne normálna a naozaj sa mi to nepáčilo,“ spomínala Keira. V sekte sa navyše neslávili žiadne sviatky ani narodeniny. „Myslím, že prvé narodeniny som oslavovala, až keď som mal sedem,“ uviedla mladá Austrálčanka.

 Pokiaľ ide o ženy, som  sebecký 

Otec Alistah Laishkochav (†83) založil kult „Prímorská sekta“ v 70. rokoch minulého storočia, krátko po tom, čo sa prisťahoval do Austrálie. Sekta oficiálne zanikla v roku 1993. V jednom z rozhovorov, ktorý Laishkochav poskytol austrálskej televíznej relácii A Current Affair, sa muž chválil, aký „skvelý“ život vedie. „Kráľ Šalamún mal tiež veľa žien. On mal 70 manželiek a 500 konkubín. Tak chamtivý určite nie som,“ dodal so smiechom. „Pokiaľ ide o ženy, som sebecký,“ dodal však druhým dychom.

Na záberoch z roku 1992 bol Laishkochav v obliehaní svojich deviatich žien, hral im na gitaru a s kamenným výrazom oznamoval, že je presvedčený o tom, že je Ježiš Kristus. To, že mal niekoľko manželiek, s ktorými splodil vyše 60 detí, neberie ako nič výnimočné. „Nemyslím si, že som výnimočnejší ako ktorýkoľvek iný muž, a verím, že každý muž môže robiť to, čo ja, a uspokojiť štyri až päť žien za noc,“ popísal Laishkochav.

Vodcu sexuálnej sekty poslal sudca na 120 rokov za mreže! Sekta zneužívala ženy

 Vodca sekty zneužíval aj  deti 

Jednou zo žien, ktorá bola Laishkochovovou manželkou, bola matka Keiry, Mitchell. Tá z podivného kultu odišla v roku 1992. Všetky ženy museli byť voči svojmu „pánovi“ podľa slov Mitchell veľmi povoľné a spali s ním v jednej veľkej spálni. Keira priznala, že je svojej matke za odchod z „Prímorskej sekty“ vďačná. „Mala som nakoniec nádherné detstvo a som nesmierne vďačná svojej matke i babičke za výchovu, ktorú mne a mojim súrodencom poskytli,“ spomínala na detstvo Keira.

Žena z minulosti: Krvavá Mansonova nevesta prosí o zmilovanie

Laishkochava podivná sekta sa rozpadla v roku 1993 po tom, čo začali na povrch vyplávať škandály spojené s fungovaním.

Laishkochav bol uväznený v roku 2000 vo veku 71 rokov po tom, čo ho austrálske súdy uznali vinným z 20 sexuálnych trestných činov, ktoré mal spáchať na deťoch, a jedného obvinenia z ublíženia na zdraví z nedbanlivosti. Štyri z detí mali byť vo veku sedem až jedenásť rokov. Laishkochav zomrel vo väzení v roku 2015 vo veku osemdesiattri rokov.