Otec a syn utrpeli autonehodu. Chlapec sa s mužom potom stretol v posmrtnom živote, z ktorého sa vrátil späť

1261

V roku 1997 utrpela rodina Kempových vážnu autonehodu. Na mieste pri nej zomrel otec rodiny Andy. Veľmi zle na tom bol tiež syn Landon, ktorého čakal ešte dlhý boj v nemocnici.

Julie Kemp, jej manžel Andy a osemročný syn Landon sa vracali z nedeľnej omše, keď do ich auta čelne narazila sanitka. Ženu sa záchranárom ešte podarilo dostať do stabilizovaného stavu, ale muž bol na mieste mŕtvy. Až po chvíli záchranári objavili tiež najmladšieho pasažiera vozidla.

„Auto bolo tak rozbité, že jeho telo najprv nevideli. Potom ale našli jeho topánku a po hlbšom prieskume ho objavili. Keď ho vytiahli z auta, nedýchal,“ rozpráva Julie.

Landon bol letecky prevezený do nemocnici v Charlotte. Po oživení jeho srdce prestalo biť ešte dvakrát. Lekárom sa ho ale zakaždým podarilo znovu nahodiť. Vyhliadky do budúcnosti však neboli pozitívne. Kvôli rozsiahlym zraneniam hlavy zostal Landon v kóme.

„Povedali mi, že aj keby prežil, bol by ako batoľa v tele osemročného chlapca,“ spomína žena. „Kvôli poškodeniu mozgu by nemohol chodiť, hovoriť ani jesť. Bola som však tak zúfalá, že by som brala aj takúto situáciu. Nejako by som to už zvládla, len aby bol stále so mnou. Bol to jediné, čo som mala.“

Po dvoch týždňoch sa chlapec prebral. A čo bolo ešte zvláštnejšie – jeho mozog neniesol žiadne vážne následky. Matka ho čoskoro musela oboznámiť s krutou realitou a povedala mu o smrti otca. Aké bolo však jej prekvapenie, keď jej Landon pokojne odpovedal, že všetko už vie a s otcom sa stretol v nebi.

Landon na aktuálnej fotografii. Jeho tvár dodnes križujú jazvy z autonehody.

„Pamätám si, že som ho tam videl aj s jeho kamarátom Olanom Palmerom, ktorý zomrel mesiac pred ním počas autonehody, a Olanovým synom, ktorý pred rokom zomrel na štvorkolke. Nikto z nás nepovedal ani slovo, len sme tam tak oproti sebe stáli,“ popisuje Landon posmrtný život. V ňom vraj uvidel ešte niekoho ďalšieho…

Jayne Mansfieldová bola najvyššou kňažkou satanistov a skoro prišla o hlavu

„Pozrel sa na mňa a hovorí mi: ‘Jo, a mami, ešte som ti zabudol povedať, že som videl tvoje ďalšie dve deti.’ Prv som nevedela, o čom hovorí. Potom mi ale došlo, že ešte pred Landonom som utrpela dva potraty. Nikdy sme o tom Landonovi nepovedali. Nevedel, že som pred ním už niekoho čakala,“ tvrdí Julie.

Majster knižných hrôz, Stephen King zažil zoči-voči smrti skutočný horor

Dnes už dvadsaťdeväťročný muž dodáva, že ho celá skúsenosť len upevnila vo viere v Ježiša, s ktorým sa vraj stretol počas tretej klinickej smrti. „Prišiel za mnou a povedal mi, aby som sa vrátil späť na Zem a bol dobrý kresťan. Teraz už viem, že je skutočný, a viem, že existuje nebo,“ uzatvára.