Za najznámejšiu predstaviteľku blonďatých sexbômb ľudia bežne pokladajú Marylin Monroe, ale až príchod Jayne Mansfieldovej na hollywoodsku scénu dal pojmu „sexbomba“ presnú definíciu a tvary. Obe herečky mali veľa spoločného, ​​nielen plávajú hrivu, bujné telesné krivky a milostné pletky s bratmi Kennedyovými. Obe tiež predčasne a tragicky zomreli.

Jayne Mansfieldovú najalo v 50. rokoch filmové štúdio Century Fox ako náhradu za čím ďalej nespoľahlivejšiu Marylin Monroe. Hoci bruneta, odfarbila si Mansfieldová vlasy na blond a stala sa jednou z prvých ozajstných blonďatých sexbômb 50. rokov. V roku 1956 bola hlavnou hollywoodskou ženskou hviezdou a o rok neskôr dokonca vodcovskou celebritou. Hovorilo sa jej pracujúca Marylin Monroe.Snaživá bola viac než dosť. Vedela svoje sexi krivky predať bezo zvyšku. Nezabudnuteľným sa stalo jej faux-pas na hollywoodskej večeri so Sophiou Lorenovou, kedy jej z hlbokého výstrihu skoro vypadli jej objemné prsia, čím vzala vietor z plachiet svojej atraktívnej konkurentke. Aby toho nebolo málo, na fotografov ešte akoby nešťastnou náhodou vykukla z výstrihu aj jedna z jej bradaviek.Veľa ľudí nikdy nevidelo filmy, v ktorých Manfieldová hrala, o to viac si však vybavuje herečkiné bujné telesné proporcie, ktorými vo svojej dobe zaplavila mnoho denníkov a magazínov. „Táto krajina pozná viac miery Jayne Mansfieldovej ako druhé prikázanie,“ burácal svojho času v kostole evanjelický kňaz Billy Graham. A mal pravdu. Herečkiné miery 102-53-91 sa neustále pretriasali, tým viac, čím objem jej pŕs kvôli jej päťnásobnému materstvu utešene narastal a dosiahol v roku 1967 úctyhodných 117 centimetrov. Nikoho moc nevzrušovalo jej 163 vysoké IQ, ktorým sa tak rada chválila, ani to, že ovláda päť jazykov, vie hrať na husle a rozumie poézií.Vedomá si svojich telesných predností sa Mansfieldová ako vôbec prvá hollywoodska hviezda celá vyzliekla pred kamerou. S obnaženým poprsím tiež pózovala pre Playboy. To jej v puritánskej Amerike vynieslo vlnu kritiky a Century Fox s ňou v roku 1965 už neobnovilo zmluvu. Od tej doby sláva Mansfieldovej postupne slabne, herečka potom hrá v samých béčkových filmoch a ako sexuálna kráľovná si privyrába v rôznych nočných šou. Svoj zostup zo slávy si kompenzuje pitím alkoholu a dokonca sa stane členkou americkej cirkvi Satana, so zakladateľom Antonom LaVeyom udržiavala milostný pomer. On ju za to na oplátku udelil titul „najvyššia kňažka Cirkvi Satanovej v San Franciscu“. Niektorí bohabojní kresťania neskôr usúdili, že si tým herečka na seba privolala boží hnev.

Tragická autonehoda

Jazda v aute sa stala Mansfieldovej osudnou. Prvýkrát zažila autonehodu ako malé dievčatko. Boli jej tri roky, keď išla s rodičmi autom a jej otec, ktorý riadil, dostal náhle srdcový infarkt a oni havarovali. Otec vtedy zomrel, ale malá Jayne aj jej matka našťastie prežili.

O tridsať rokov neskôr sa situácia opakuje. Mansfieldovej nasadne po vystúpení v nočnom klube so svojimi tromi deťmi, štyrmi čivavy a jedným milencom do auta a uháňa do New Orleans, kde ju ráno čaká nakrúcanie televízneho rozhovoru. Jej auto Buick Electra 225 riadi jej bývalý spolužiak zo strednej školy a zamestnanec klubu, v ktorom Jayne vystupuje, Ronald B. Harrison. Asi okolo pol tretej ráno sa auto rúti do tmavej zákruty a v plnej rýchlosti vrazí do zadnej časti ťahača s návesom, ktorý zrovna spomaľoval za vozidlom rozprašujícím postrek proti komárom. Osobné vozidlo vojde pod náves, ktorý nemá zadný nárazník, čo mu odtrhne strechu a zroluje ju ako harmoniku. Všetci dospelí sú na mieste mŕtvi. Deti, ktoré spali na zadných sedadlách, vyviaznu len s ľahšími zraneniami.Keď potom v novinách vyjde pár fotiek z miesta nehody, všimnú si ľudia na jednej z nich, ako je na čelnom skle osobného auta prilepený veľký chumáč herečkiných blonďatých vlasov. To okamžite vyvolá fámy, že Mansfieldová skončila s odrezanú hlavou. Pravdepodobne však išlo len o parochňu, prípadne o kus herečkinho skalpu s vlasmi. V pitevnej správe sa ako príčina smrti uvádza rozdrvenie lebky a odtrhnutie mozgu. Jayne Mansfieldovej bolo 34 rokov, zomrela len päť rokov po samovražde Marylin Monroe.