V supermarkete v severonemeckom Hamburgu neznámy muž v piatok popoludní dobodal niekoľko ľudí. Útok si vyžiadal jedného mŕtveho a štyroch zranených. Páchateľa polícia zadržala počas pol hodiny, informoval denník Bild. Motív jeho činu je zatiaľ neznámy.


Podľa polície vnikol muž ozbrojený veľkým kuchynským nožom krátko po 15:00 SELČ do nákupného strediska Edeka na ulici Fuhlsbütteler Strasse v hamburskej štvrti Barmbek.
„Ten muž začal okamžite bodať do zákazníkov, zabil pritom jedného človeka a niekoľko ďalších zranil,“ uviedla policajná hovorkyňa Heike Uhdeová. Na mieste boli ozbrojení policajti, ktorí okamžite oblasť v okolí miesta činu uzavreli.

Muža, ktorý z obchodu s potravinami následne utiekol, prenasledovali svedkovia. Behom pol hodiny ho potom zadržali policajti. Denník Bild zverejnil fotografiu zadržaného muža so zakrvaveným bielym vrecom na hlave, ktorý sedí v policajnom aute.
„Neznámy páchateľ napadol v supermarkete niekoľko ľudí. Jedna osoba zomrela. Podozrivého sme dopadli. Zatiaľ nepoznáme motív ani presný počet zranených,“ napísala na svoj Twitter hamburská polície.

Polícia tiež uviedla, že útok si vyžiadal štyroch zranených, z ktorých jeden je vo vážnom stave. Ľahké zranenia tiež utrpel sám útočník.
Motív útočníka je ale stále nejasný. Podľa BBC mohol byť útok súčasťou pokusu o lúpež. Zatiaľ sa ale jedná o jeden z možných motívov. „Naprieč nemeckými médiami rezonuje špekulácie o tom, že útok mohol byť súčasťou pokusu o lúpež, polícia ale zatiaľ uvádza, že motív nie je oficiálne potvrdený,“ napísala na svojom webe britská televízia.

S určitosťou ale páchateľ podľa polície konal sám, nemal teda žiadneho komplica. Podľa svedkov oslovených televíznou stanicou n-tv útočník kričal „Alláh Akbar“ (Boch je veľký). Zatiaľ ale ani táto informácia nie je nemeckou políciou potvrdená.