Severná Kórea odpálila trojicu rakiet krátkeho doletu, spadli do mora

465

„Severná Kórea odpálila dve rakety krátkeho doletu v sobotu ráno miestneho času a ďalšie potom popoludní,“ uviedol hovorca juhokórejského ministra obrany a dodal, že všetky tri rakety sa po vypustení zrútili do Japonského mora. Pre prípad provokácie vraj bude ministerstvo situáciu monitorovať a zostane v pohotovosti.

Akciu potvrdil aj zdroj z japonskej vlády s tým, že žiadna z rakiet nenarušila japonske teritoriálne vody. Práve poradca japonského premiéra Šinzó Abeho sa v sobotu vrátil z rokovania v KĽDR. Či tam však rokoval aj o vojenských akciách Severokórejčanov, nie je doteraz známe.

Severná Kórea sa doteraz k vypusteniu rakiet nevyjadrila. Zahraničné médiá teraz špekulujú, či bolo odpálenie rakiet súčasťou väčšieho armádneho cvičenia, alebo sa jednalo len o izolovaný test.