Jeho koniec vo Ferrari bol trpký. Niet preto divu, že sa pilot formuly 1 Sebastian Vettel (33) rozhodol zbaviť všetkého, čo mu stajňa so vzpínajúcim sa žrebcom v logu pripomína.

Nekonkurencieschopné auto, zúfalá tímová réžia a ostré spory s mladým parťákom Leclerkom. Šiesta Vettelova sezóna vo Ferrari bola strašná. Predstava, že by sa Nemcovi toto trápenie vybavilo zakaždým, keď sadne do niektorého zo svojich talianskych športiakov, bola zrejme tak príšerná, že sa ich rozhodol streliť.

La ferrari

Zbaviť sa hocikedy raritných kúskov značky Ferrari nebol problém. Aj preto, že ich mal štvornásobný majster sveta označené – napríklad vlastným logom vyšitým do sedačky. Celkom za ne utŕžil 4.8 milióna euro: 1.8 milióna za laferrari (2016), 1,5 milióna za Ferrari F50 (1996), 910 tisíc za Ferrari F12tdf (2016) a ešte 560 tisíc za Ferrari Enzo (2004).

TOP: Najdrahšie auto na svete je Ferrari za 35 miliónov eur

Dôvod, prečo ich rozpredal, ale môže byť aj ten, že Vettel potreboval upratať v garáži. V novej sezóne, ktorá začne za mesiac v Bahrajne, totiž zasadne do auta Aston Martin. A táto britská automobilka má tiež veľa parádnych športiakov, ktoré by si mohol zaobstarať.

Hugh Jackman ako legenda Enzo Ferrari