Hugh Jackman ako legenda Enzo Ferrari

1486

Krásne ženy a rýchle autá.

Austrálsky herec Hugh Jackman by si mal zahrať legendu motorizmu Enza Ferrariho v biografickom filme režiséra Michaela Manna. Nahradí tak Christiana Balea, ktorý od projektu odstúpil. Snímka o automobilovom magnátovi sa plánuje už sedemnásť rokov.
Hugh Jackman zažiaril v kritikou výborne hodnotenom snímku Logan, natočenom podľa komiksu štúdia Marvel. Magazín Deadline uviedol, že jednou z ďalších rolí „Wolverina“ bude práve Ferrari. Ten začínal ako automobilový pretekár, ktorý neskôr založil slávnu značku, dnešný synonymum pre luxusné športové vozidlo. Známy je aj pre svoju rivalitu s bratmi Masseratiovými (tiež zakladateľmi rovnomennej značky) a búrlivý vzťah so svojou ženou Laurou Dominica Garello (tu má hrať herečka Noomi Rapaceová). Snímka vychádza z bestselleru knihy Brocka Yatesa Enzo Ferrari: The Man, the Races, the Cars, the Machine.

Projekt filmu o Ferrarim bol najskôr plánovanou spoluprácou režiséra Manna s režisérom Pollackom, ktorá začala pred sedemnástimi rokmi. Pollack v roku 2008 zomrel a snímka bola na dobu neurčitú daný k ľadu. So zmenou predstaviteľa hlavnej úlohy debata o filme znovu ožila. Hlavnú postavu mal prv stvárniť herec Christian Bale, ale nakoniec nesúhlasil s tým, že by kvôli úlohe musel pribrať. Hugh Jackman sa po skončení série o Wolverine môže prestať toľko strážiť.
Dva roky staré informácie uvádzajú, že film o Ferrarim pripravuje aj herec Robert de Niro, ktorý je sám z časti Talian ako Enzo. Režiséra snímky mal robiť Clint Eastwood. Film mal vyjsť v roku 2016, ale nestalo sa tak. Teraz sa zdá, že sa po ňom zľahla zem a jeho súčasný stav je nejasný.

Režisér Michael Mann nie je žiadnym filmovým nováčikom. Jeho posledná režisérsky snímka Hacker bol ale kasovým prepadákom, ktorý nezachránili ani Chris Hemsworth a Viola Davis v hlavných úlohách. S rozpočtom 70 miliónov dolárov zarobil celosvetovo len 19 miliónov. V roku 2003 bol o Ferrarim natočený taliansky snímku rovnakého názvu. Pôvodný televízny seriál mal taký úspech, že sa ho režisér Carlo Carlee rozhodol prerobiť ako celovečerný film.