Stávkar vyhral ohromnú sumu! Po čase zazvonil telefón. „Prepáčte, bol to omyl,“ povedali mu

921

Andrew Green (53) z britského grófstva Lincolnshire vyhral v stávkovej spoločnosti Betfred v prepočte asi 2 milióny eur. Päť dní slávil skvelú novinu, keď v tom prišiel telefonát, ktorý jeho radosť razom ukončil. Peniaze vraj nedostane, pretože vyhral kvôli softvérovej chybe. Muž sa kvôli tomu so spoločnosťou súdi, už dlhé dva roky.

„Keď som vyhral, ​​spoločnosť Betfred mi zablahoželala k tomu, že som milionár,“ povedal slobodný otec Andrew pre Daily Mail. O päť dní neskôr bolo však všetko inak! Zavolali mu, že žiadnu výhru nedostane kvôli chybe v softvéri. Podľa slov pána Greena výhru získal spravodlivo a spoločnosť zatiaľ nepredložila žiadny dôkaz o tom, že by so systémom skutočne bolo niečo zle.

Prečo vás " výherné automaty " vždy okradnú? Sú tak nastavené

„Ak k chybe skutočne došlo, nie je to moja vec, je to medzi spoločnosťou a poskytovateľom softvéru,“ myslí si bývalý výherca. O peniaze, o ktorých sa domnieva, že mu po práve patria, sa tak so spoločnosťou súdi. Spor sa ťahá už dva roky. Betfred síce ponúkol kompenzáciu, tá sa ani zďaleka nepriblížila peniazom, ktoré mal vyhrať.

Gambler na Novom Zélande si sám zakázal hazardné hry a prišiel o jackpot

Ak dá súd Greenovi za pravdu, bude mu nakoniec musieť spoločnosť vyplatiť ešte viac, než bola pôvodná výhra. „Som samoživiteľ, prekonal som niekoľko infarktov, myslel som si, že môj život bude oveľa lepší a po piatich dňoch prišiel ten telefonát. Bola to nočná mora. Chcel som časť peňazí venovať sestre, už sa toho však nedočkala, pretože vlani zomrela,“ uviedol smutne Andrew.