Peter Sagan sa na premiérovom štarte na Gire d’Italia dočkal etapového víťazstva

502

Slovenskú cyklista Peter Sagan sa pri svojom premiérovom štarte na Gire d’Italia dočkal etapového víťazstva, na ktoré čakal dlhšie ako rok. Trojnásobný majster sveta ovládol po dlhom úniku desiatu etapu a skompletizoval tak zbierku vavrínov zo všetkých troch Grand Tours. 

Tridsaťročný Sagan oslávil prvú výhru od vlaňajšieho júla. V úniku zostal v závere 177 kilometrov dlhej trasy osamotený a oslávil 17. triumf v niektorej z Grand Tours. Naposledy sa kapitán stajne Bora-Hansgrohe radoval vlani v júli na Tour de France, kde uspel počas kariéry dvanásťkrát, na Gire sa tento rok musel trikrát uspokojiť s druhým miestom.

Druhý dnes došiel s odstupom 19 sekúnd Američan Brandon McNulty, hlavné pole priviedol do cieľa so stratou ďalších štyroch sekúnd Almeida. Vďaka bonifikáciu zvýšil svoj náskok na čele priebežného poradia pred Holanďan Wilco Keldermanem na 34 sekúnd.

Sagan už aj na Vuelta a Espaňa v zelenom tričku

Do dnešnej etapy neodštartoval kvôli pozitívnym testom na koronavírus jeden z favoritov na celkové prvenstvo Steven Kruijswijk z Holandska ani elitnej austrálsky šprintér Michael Matthews. Zo závodu odstúpili tiež dve kompletné stajne, Kruijswijkova Jumbo-vismo a tiež Mitchelton-Scott, v ktorého tíme sa objavili štyria nakazení. Po jednom prípade majú v Ag2r-La Mondiale a Ineos-Grenadiers.

Sagan si pripísal ďalšie víťazstvo na pretekoch Okolo Švajčiarska!