Odrastené šteňa bišóna dokázalo samo vyriešiť svoju zložitú situáciu, keď sa stratilo svojmu majiteľovi v Brne. Dobehlo na magistrát, kde si to rovno zamierilo do oddelenia strát a nálezov.

Bišónik najprv využil situáciu, že jeho majiteľ otvoril kufor auta, aby si vytiahol peňaženku a šiel zaplatiť parkovné. „Vyskočil a bol pritom taký pohotový a mrštný, že sa mužovi rýchlo stratil z dohľadu,“ uviedol hovorca strážnikov Jakub Ghanom.

Šťastie v nešťastí mala žena, ktorej sa zabehol yorkšír! O deň neskôr ho predávala „nálezkyňa“ za sedem tisíc! 

 Vedel, čo má  robiť 

Nešťastný psíčkar nemal šancu ho dostihnúť. Zavolal preto do útulku mestskej polície a nahlásil tam všetky podrobnosti o utečencovi. Bišónik medzitým pobehoval po meste a možno si uvedomil, že sa stratil.

„Na Malinovského námestí si to namieril rovno do magistrátnej budovy na oddelenie strát a nálezov. Lepšie miesto si rozhodne vybrať nemohol,“ ocenil drobného psíka Ghanom.

Cyklistka strieľala z pištole na rozšantené šteniatko a skoro zabila svojho päťročného syna

Potom už pokračovanie nabralo rýchly spád. Úradníčky vytočili číslo útulku a strážnikom bolo hneď jasné, že “ nezvestný „ je nájdený. „Čistokrvného bišóna odovzdal strážnik späť jeho majiteľovi. Ten uviedol, že stratený psí pubertiak má hodnotu dvadsaťtisíc korún (800eur),“ dodal Ghanom.