Prišiel Putin o ďalšieho dôležitého muža? Ruský veliteľ sa mal zastreliť kvôli nedostatku tankov! 

714

Rusko zrejme prišlo o ďalšieho dôležitého muža Putinovej armády. Veliteľ 13. tankového pluku sa údajne zastrelil po tom, čo sa dozvedel o stave a počte záložných tankov.

Ukrajina tvrdí, že sa veliteľ ruského tankového pluku zastrelil, pretože vozidlá, ktoré mala jeho jednotka v zálohe, boli nefunkčné. „Veliteľ 13. tankového pluku v rámci 4. tankovej divízie ruskej federácie sa v zúfalej situácii zastrelil po tom, čo zistil, aký je stav záložných vozidiel,“ napísal britský denník Daily Mail. Správu sa zatiaľ ale z oficiálnych dostupných zdrojov nepodarilo spresniť.

Čo by priniesla námorná vojna Ruska s Ukrajinou, použitie nukleárnych zbraní?

 Funguje jeden tank z  desiatich 

Rusi majú na Ukrajine obrovské problémy. Nepostupujú tak rýchlo, ako očakávali, a navyše na bojisku prichádzajú o dôležitých dôstojníkov a dokonca aj generálov. Posledným zabitým bol generálporučík Jakov Rezanstev, ktorý predpovedal, že vojna bude trvať iba pár dní. O život mal prísť pri útoku na veliteľské stanovište na juhu Ukrajiny, konkrétne v meste Černobajivka pri Chersone. Ukrajinská armáda od vpádu ruských vojsk informovala aj o zabití generálmajorov Andreja Kolesnikova, Vitalija Gerasimova, Andreja Suchoveckého a Olega Miťajeva.

Putin prišiel o ďalšieho generála. Ukrajinci mu počas 8 dní zabili už 3 veliteľa

Ukrajinské ministerstvo obrany tiež v telegramovom kanáli popísalo aktuálny stav ruských vojenských vozidiel. „Akonáhle sa generál dozvedel, že iba jeden z desiatich tankov v sklade je viac-menej prevádzkyschopný, tak radšej spáchal samovraždu,“ uvádza ministerstvo na sociálnej sieti.

Západ nechápe ruskú hrozbu, myslí si Turčynov. Ukrajina potrebuje zbrane

 Dlhodobé problémy s  technikou 

Rusi sa podľa Ukrajiny už dlhšieho domu stretávajú s problémami s vojenskou technikou. Ukrajinské ministerstvo na Telegrame tiež tvrdí, že by si Rusi mali stavať skladovacie priestory v Brjanskej oblasti na západe Ruska. Tam si majú opraviť svoju techniku, ktorá bola počas bojov na Ukrajine vyradená. Ruská armáda tiež mala zistiť, že mnoho ich vojenskej techniky nie je v zodpovedajúcom stave.