Ale nie CR-T1 – je bike inšpirovaný motorkami Cafe Racer. Zakladatelia Tempus Electric Bikes začali svoje podnikanie s jedným jednoduchým cieľom: vybudovať e-bike skutočne s jedinečným a výrazným dizajnom, čo sa im aj podarilo.
tempus-electric-bike-02S oceľovou konštrukciou, koženým sedadlom a nízkymi riadidlami, CR-T1 zachytáva historický štýl dokonale. Je tu len jeden malý rozdiel medzi e-bikom a motorkou, ktorý ich inšpiroval – „plynová nádrž“ na bicykli v skutočnosti ukrýva elektroniku, ktorá riadi svoj 1 kilowattový motor a 48V lítium-iónovú batériu. Batéria, samozrejme, môže byť zapojená do zásuvky a nabíjať sa, čo trvá asi štyri hodiny. LCD displej na riadidlách sleduješ akou rýchlosť e-bike ide a množstvo zostávajúcej energie v batérii.tempus-electric-bike-03

Hoci e-bike môže vyzerať ako pretekárske vozidlo, jeho maximálna rýchlosť je obmedzená na iba 32 km/h – čo je vyžadované zákonom v Spojených štátoch pre vozidlo, ktoré majú byť klasifikované ako e-bike (Niečo rýchlejšie vyžaduje vodičský preukaz a poistenie). Batéria má dojazd asi 38 km – ak je však vybitá batéria, môžeš jednoducho šliapať ako na normálnom bicykli, takže nie je potrebné sa obávať, že si uviazol. Cena tejto krásky sa bude pohybovať od 3000 dolárov vyššie.

tempus-electric-bike-04 tempus-electric-bike-05 tempus-electric-bike-06 tempus-electric-bike-07