Vizionár Elon Musk už v októbri minulého roka naznačil, že realizuje ekologický projekt týkajúci sa solárneho zastrešenia. Dokonca prezradil, že solárne strechy budú pôsobiť elegantne a moderne, pričom tieto dve vlastnosti solárne zastrešenie od Tesly skutočne spĺňa.

Tesla začala prijímať objednávky na solárne strešné šindle, ktoré sú buď z hladkého skla alebo zo skla s textúrou. Pri druhom variante dokonca ani nespoznáte, že sa jedná o solárny panel, zatiaľ čo pri prvej variantov je to z určitých uhlov viditeľné. Sám Elon Musk má na svojom dome texturovanú verziu francúzskeho štýlu, ktorý však nebude v predaji skôr ako v roku 2018.
Tesla predstavila solárnu strechu koncom októbra, a to asi mesiac predtým, než spoločnosť získala firmu SolarCity za 2,1 miliardy dolárov.

Tesla bude ponúkať nakoniec štyri typy šindľov, aby zodpovedali rôznym bytovým estetikám. Cieľom je, aby ľudia uprednostnili solárnu strechu pred nevzhľadnými solárnymi panelmi, ktoré sa inštalujú na strechy domov teraz. Cena jednej štvorcovej stopy je 21,85 dolárov, pričom strecha o veľkosti 3 000 štvorcových stôp vás vyjde na 65 tisíc dolárov. Zákazníci, ktorí majú o solárnu strechu Tesla záujem, musia zložiť zálohu vo výške 1 000 dolárov.
Elon Musk pôvodne uviedol, že solárna strecha bude pravdepodobne lacnejšie ako tradičná strecha, ale toto svoje tvrdenie zmenil. Solárna strecha bude drahšia, ale zase majitelia ušetria za elektrinu. A nehovoriac o tom, že solárna strecha má dlhšiu životnosť ako klasická.