Ukrajinská polícia zadržala muža, ktorý počas vystúpenia ukrajinskej speváčky Jamala v sobotňajšom finále piesňovej súťaže Eurovízia v noci na nedeľu vtrhol na pódium, stiahol si nohavice a vystrčil na divákov holý zadok. Minister vnútra Arsen Avakova potvrdil, že zadržaným mužom je Ukrajinec Vitalij Seďuk, ktorý má už z minulosti na konte niekoľko podobných výstrelkov namierených proti celebritám.
Seďuk počas súťažnej noci vyskočil na pódium zahalený do austrálskej vlajky, obehol minuloročnú víťazku eurovíznej súťaže Jamal, stiahol si nohavice a ukázal zadok nielen tisícom fanúšikov popu priamo v kyjevskej hale, ale aj miliónom televíznych divákov po celom svete.


Ukrajinská polícia výtržníka zadržala na 72 hodín. Mužovi hrozí za výtržníctvo peňažná pokuta alebo tiež až päťročné väzenie. „Seďuk je ukrajinský občan. Počas vystúpenia našej Jamal sa podľa svojho vlastného vyjadrenia rozhodol prevádzkovať svoj koníček, pričom, neoficiálne pracuje ako provokujúce novinár,“ vysvetlil Avakov na facebooku.

Dvadsaťosemročný Seďuk je svojimi provokáciami neslávne preslávený. V roku 2014 v Los Angeles udrel do tváre herca Brada Pitta, ktorý rozdával autogramy pri príchode na premiéru filmu Zloba – Kráľovná čiernej mágie.
V rovnakom roku sa mu podarilo tiež preniknúť na červený koberec na filmovom festivale v Cannes a vrhol sa pod róbu americkej herečky Ameriky Ferrerovej, ktorá pózovala pred fotografmi.
Inokedy zase Seďuk siahol do rozkroku americkému hercovi Leonardovi DiCapriovi na filmovom festivale v Santa Barbare, vrútil sa na pódium počas ďakovnej reči speváčky Adele pri preberaní ceny Grammy a dostal zaucho od amerického herca Williho Smitha, keď ho pobozkal na moskovskej premiére sci-fi komédia Muži v čiernom 3. Podobné skúsenosti sa Seďukem majú speváčka Madonna, modelka Miranda Kerr alebo herečka Kim Kardashian.


Víťazom piesňovej súťaže Eurovision Song Contest sa v noci na nedeľu stalo prvýkrát v histórii Portugalsko. Spevák Salvador Sobral porazil s baladou Amar Pelos Dois, ktorú napísala jeho sestra, štyridsaťjeden konkurentov z ostatných krajín.
Druhé skončilo Bulharsko zastupované najmladším účastníkom súťaže, sedemnásťročným Kristiánom Kostovom. Česká zástupkyňa Martina Bárta s piesňou My Turn neuspela v prvom semifinále.