Chystáte sa do Prahy? Čakajú ju niekoľkodňové uzávierky ulíc aj prerušenie liniek električiek kvôli oslavám 115. výročia motocyklov Harley-Davidson. Do Prahy sa chystá okolo 60 000 motorkárov a v sobotu 7. júla sa uskutoční spanilá jazda tisícoviek motoriek centrom Prahy. Oslavy sa konajú od štvrtka 5. júla do nedele 8. júla. Vyplýva to z informácií polície a organizátorov.

Hlavným centrom osláv bude výstavisko v pražských Holešoviciach. Po celú dobu osláv tak budú uzávierky na uliciach U Výstaviště, Dukelských hrdinov, Partizánska, Strojnická a Za Elektrárnou v okolí centra osláv.

Ešte na niekoľkonásobne väčšom množstve ulíc bude obmedzená doprava v sobotu kvôli spanilej jazde. Na jazdu vyrazí podľa organizátorov okolo štyroch tisícok motorkárov v troch vlnách od 10:00. Vychádzať budú z Letnej, cez nábreží Kapitána Jaroša, Hlávkův most a Wilsonovej ulici na Václavské námestie. Pokračovať budú cez Karlovo námestie a Masarykovo a Smetanovo nábreží na námestí Jana Palacha, kde bude krátka prestávka. Potom motorkári prejdú Mánesův most a cez Chotkova ulicu zamieri na Letnú a výstavisko.

Na oslavy bude dohliadať niekoľko stoviek policajtov dopravnej a poriadkovej služby, kriminálnej polície, cudzineckej polície aj pyrotechnické a letecké služby.
Oslavy výročia Harley-Davidson začínajú deň po inej veľkej akcii vyžadujúcej dopravné obmedzenia v Prahe – koncertu skupiny Rolling Stones. Kvôli koncertu policajti v stredu ráno uzavrú niekoľko ulíc v okolí letiska v Letňanoch.