Toreador Andrés Roca Rey koncom júla utrpel doposiaľ najhoršie zranenie za celú svoju osemročnú kariéru. Počas zápasu v Santiagu naňho zaútočil býk, vymrštil ho do vzduchu a pritisol k stene štadióna. Toreador utrpel mnohopočetné zranenia a bol okamžite prevezený do nemocnice. Živý vyviazol len vďaka pomoci svojho partnera Cayetana.

Andrés Roca Rey je vo svojom obore najväčšou hviezdou. V detstve sa presťahoval z Južnej Ameriky do Španielska, aby si mohol splniť svoj sen stať sa toreadorom. Teraz plní štadióny po celom svete a volajú ho Messi toreadorov.

V utorok počas zápasu v Santiagu zažil najväčšie zranenie za celú svoju kariéru. Býk Viruta vážiaci viac ako 450 kilogramov Andrésa nabral na rohy, pritisol ho k stene arény a ďalej na toreadorov útočil. Prizerajúci sa snažili Andrésovi pomôcť a býka odlákať. Na pomoc mu prišiel aj jeho partner Cayetano Rivera, ktorý utrpel zlomeninu rebrá.

Býk v aréne zvíťazil nad toreadorom. Priateľa netere španielskeho kráľa nabodol býk medzi nohy!

„Cayetano, chcem Ti poďakovať, pretože si včera ukázal svoje priateľstvo a pohŕdanie životom, aby si zachránil ten môj,“ napísal neskôr Andrés na svojom instagrame. Rivera odpovedal, že to stálo za to.

Rey bol okamžite prevezený do nemocnice. Lekárska služba neskôr vydala dve správy týkajúce sa polytraumy postihujúce ľavé koleno a mnohopočetných modrín na krku, tvári, pravom stehne a ľavom kolene. Andrés v stredu podstúpil ešte ďalšie testy a potom sa podľa informácií denníka Daily Mail vrátil do svojho domova v Seville, odkiaľ vyhlásil, že sa 3. augusta plánuje objaviť na ďalšom zápase v Huelve.

Rozzúrený býk nabral na rohy pred zrakmi príbuzných otca (†50) dvoch detí!

Nie je to rozhodne prvé zranenie, ku ktorému slávny toreador prišiel. Minulý rok počas súboja s býkom v Bilbau prišiel k škaredým šrámom, ale ignoroval odporúčania lekára a v zápase pokračoval. V roku 2015 ho zasiahol býčí roh do tváre a vyrazil mu dva zuby. Lekári povedali, že mal šťastie, že neutrpel vážnejšie zranenie.