Pár sa chystal stráviť romantickú dovolenku v luxusnom hoteli Riu Republica v Dominikánskej republike. Namiesto toho však zažili horor. Tvrdia, že im počas pobytu boli niekoľkokrát ponúknuté drogy, ostatní rezidenti často prevádzkovali sex na verejnosti, všetko bolo špinavé, a počas pobytu dokonca videli mŕtvolu!

Päťdesiatročný Alan Stevens ako darček k narodeninám pre svoju ženu zarezervoval pobyt v luxusnom päťhviezdičkovom hoteli v Dominikánskej republike. Čo na manželov ale čakalo, ich skôr vydesilo.

Hotel je na webových stránkach cestovnej spoločnosti popísaný ako „päťhviezdičkový rezort ponúkajúci umiestnenie na pláži a prvotriednu bazénovú scénu.“ Problémy však začali hneď, ako pár dorazil do rezortu.

Alan pre Mirror popísal, že celé okolie letoviska bolo veľmi špinavé a všade sa váľalo jedlo. Ostatní návštevníci všade fajčili marihuanu a samotnému páru boli drogy ponúknuté asi desaťkrát počas sedemnástich dní. „Keď sme šli prvýkrát do bazéna, videli sme, ako v ňom ľudia fajčia trávu. Všetko bolo hrozne špinavé. Jedna žena vonku vracala a nejaký chlap v bazéne defekoval, bolo to nechutné,“ zveril sa.

Dovolenka ako z hororu! Dve Slovenky v Rio de Janeiro brutálne zbila partia detí!

Na druhý deň vraj videli pár, ktorý mal v bazéne sex. Hotel navyše nemal ani ochranku a Alan s jeho ženou sa necítili bezpečne. Boli navyše pohoršení, že im nikto nepovedal, že je to „párty hotel“, a ich, skôr obľúbená, cestovná agentúra, si myslela, že je to pre nich vhodné miesto.

Alan ďalej rozpráva, že jednu ženu dokonca videli spadnúť z balkóna a tiež boli svedkami dopravnej nehody. „Keď sme tam boli, nejaká žena spadla z balkóna. Prešli sme okolo a videli sme jej telo schované pod plachtou. Bolo to naozaj desivé, pretože sme nevedeli, čo sa deje. Keď sme potom raz boli vonku, videl som muža, ktorý mal nehodu na motorke. Začal som hrozne plakať, pretože to bol, vzhľadom na všetko, šok.“

Lohanka a jej basistická dovolenka

Alan sa sťažoval u zástupcu cestovnej kancelárie, ale stretol sa s úplnou ľahostajnosťou. Po návrate domov sa sťažoval prostredníctvom oficiálnych kanálov, ale ani tam nepochodil. Ako odškodné mu bolo ponúknuté v prepočte niečo málo cez 200 eur a poradenské sedenie. Sumu odškodného opísal ako vtip, za pobyt vraj zaplatil necelých 3600eur a táto skúsenosť navyše zničila narodeninové oslavy jeho ženy.

Kerry a Alan Fowlerovi sa zverili, že s hotelom majú podobnú skúsenosť. „Dostali sme kľúče a šli sme na izbu. Predsieň bola plná chlapcov, ktorí fajčili trávu. Keď sme vošli do izby, ucítili sme strašný zápach. Zložili sme prestieradlá a naše matrace boli celé pokryté zelenou plesňou,“ povedala Kerry. V ich izbe boli tiež vraj nájdení dvaja mladí muži mŕtvi. Predpokladalo sa, že išli v drogách. „V bazéne boli všetky telesné tekutiny vrátane spermií, všetci tam mali sex. Bola to pekelná diera, chcela som sa len dostať domov,“ dodala.

Beštie z Kavosu má na svedomí viac ako 100 žien

„Je nám ľúto, že počujeme o zlých skúsenostiach pána Stevensa. Snažíme sa, aby cestovanie s nami bolo bezproblémové od začiatku až do konca, ale bohužiaľ sme pri tejto príležitosti, do značnej miery kvôli faktorom mimo našej kontroly, nesplnili naše obvyklé vysoké štandardy. Nás tím bol s pánom Stevensom v kontakte a ako gesto dobrej vôle mu bol ponúknutý darčekový poukaz a poradenstvo od Centra pre krízovú psychológiu, ale bohužiaľ to odmietol,“ vyjadril sa hovorca cestovnej spoločnosti TUI.