Vrtuľník prevážajúci srdce na transplantáciu havaroval. Aby toho nebolo dosť jeden zo zdravotníkov potom s orgánom zakopol

905

V piatok v popoludňajších hodinách prevážal vrtuľník zo San Diega do Los Angeles veľmi dôležitý náklad, ktorý mohol jednému človeku zachrániť život. Bolo v ňom srdce na transplantáciu! Tesne pred cieľom však vrtuľník havaroval, netrafil sa na strešné heliport a prevrátil sa na bok. Celý incident sa podarilo zachytiť na video. Pilot utrpel menšie zranenia a dvaja ďalší cestujúci vyviazli bez zranení. Hasičom sa podarilo v poriadku dostať z vrtuľníka aj srdce, ktoré odovzdali zdravotníkovi. Ten však zakopol a srdce upustil. Našťastie sa orgánu nič nestalo a mohol byť transplantovaný.

Krušné chvíle sa odohrávali v piatok na streche nemocnice Keck v Los Angeles. Tam krátko po tretej hodine popoludňajšej pristával vrtuľník, ktorý prevážal srdce na transplantáciu. Skôr ako sa orgán konečne dostal na operačnú sálu, predchádzalo tomu mnoho situácií, ktoré ho mohli nenávratne poškodiť.

Najprv pilot helikoptéry stratil pri pristávaní kontrolu nad strojom. Ten najskôr postupne zostupoval na heliport, ale zrazu sa znenazdajky začal otáčať na okraji strechy, až sa nakoniec prevrátil na bok. Svedkovia udalosti hovoria, že z vrtuľníka padali časti priamo na ulicu. Nikto z okoloidúcich ani nikto v nemocnici našťastie nebol zranený. V poriadku vyviazli tiež dvaja cestujúci helikoptéry a jej pilot utrpel našťastie len ľahké zranenia.

Útek gangstra z väzenia, ako z filmu. Zmizol na helikoptére

Vďaka rýchlemu zásahu hasičov, ktorí využili hydraulických klieští, sa podarilo z havarovaného vrtuľníka dostať v poriadku i srdce. Hasiči ihneď odovzdali orgán zdravotníkovi, ktorý sa s ním rýchlo vybral do nemocnice. V zhone však zakopol o trosky helikoptéry a krehké srdce upustil! Orgán sa vďakabohu nepoškodil a nemocnica uviedla, že bol transplantovaný pacientovi.

Transplantácii pľúc sa musel podrobiť legendárny Niki Lauda. Je stav je vážny