Zaslepila ho láska? Pasažier EasyJet nahlásil bombu na palube, aby stihol let za snúbenicou

972

Zaslepila ho láska? Asi áno, pretože Rashidul Islam (32) toto pri zmysloch jednoducho urobiť nemohol. Muž z Londýna totiž nahlásil, že je na palube lietadla smerujúceho do Marakéša bomba, pretože dúfal, že to pozdrží odlet spoja, ktorý kvôli dopravným komplikáciám nestíhal. Silou mocou sa totiž snažil dostať za snúbenicou. Teraz za to dostal trest 16 mesiacov za mrežami.

Tridsaťdvaročný Rashidul Islam mieril 4. mája minulého roka zo svojho bytu v severnom Londýne vlakom na letisko Getwick, ale niečo sa pokazilo a súprava zostala na ceste stať kilometre od jeho ciele, uviedol Daily Mail. Muž začal tušiť, že pravdepodobne nestihne lietadlo, v ktorom ale zúfalo potreboval sedieť.

 Chcel vidieť  snúbenicu 

Prečo? Nuž, hovorí sa, že za všetkým hľadaj ženu, a ani tento prípad nie je výnimkou. Islam totiž potreboval stihnúť let do Marakéša, kde na neho už čakala natešená snúbenica. Preto muž najprv skúsil let stihnúť pomocou taxi, ale keď pochopil, že ani v ňom si vďaka popoludňajšiemu premávke nepovedie lepšie, zdvihol telefón a vytočil tiesňovú linku 999.
„Let EasyJet 8897 odlieta za 40 minút. V tom lietadle môže byť bomba. Musíte let odložiť, zastaviť to hneď teraz,“ povedal nepochopiteľne rozrušený milovník, a ako si prial, tak obsluha letiska urobila a nechala k nevôli 147 cestujúcim celé lietadlo vypratať.

 Osudné telefónne  číslo 

Islam vďaka svojmu kroku dorazil na letisko skutočne v čase, keď lietadlo ešte bolo na zemi, ale bohužiaľ, mal jeho plán malú trhlinku. Bol jej fakt, že rovnaké číslo, z akého volal na tiesňovú linku, mal nahlásené aj na údajoch k letenke, a preto na neho polícia pri vyšetrovaní udalosti veľmi skoro prišla a ešte pri bráne ho zadržala.

Keď si nevypnem mobil, spadne lietadlo, myslí si každý piaty pasažier

Muž ihneď políciu priznal, čo vykonal, a oznámil tiež, že tak urobil, pretože chcel za každú cenu vidieť svoju snúbenicu a nemohol si dovoliť platiť za ďalší let. Jeho spolucestujúcim pritom letiskové kontrola znova prezrela kufre a oni mohli s trojhodinovým oneskorením odletieť.

 Súd ho poslal do  väzenia 

Pre Islama ale zmeškané lietadlo a neskoršie sladká odmena v Marakéši nebol zďaleka najväčší trest. Hriešnik totiž pred niekoľkými dňami stál pred súdom, a aj keď vyjadril nad svojím správaním veľkou ľútosť, nebolo mu to nič platné. Sudca mu zakázal vstup na letisko v Getwick a navyše pridal 16 mesiacov za mrežami.
„Podanie nepravdivé správy o bombe v lietadle spôsobilo nielen veľké výdavky a meškanie letu, ale tiež spôsobilo veľký strach,“ uviedol sudca. Čo je však horšie, Islam na seba nezodpovednosťou strhol takú pozornosť, že ho polícia ešte obvinila z prania špinavých peňazí. Súd mu tak naparili ďalších 42 mesiacov odňatia slobody. Svadba sa snúbenicou sa tak bude musieť odložiť.