Ženícha čakal po svadbe šok! Omylom sa oženil s mužom!

845

Poriadne prekvapenie čakalo imáma pôsobiaceho v mešite asi 60 kilometrov od Kampaly, hlavného mesta Ugandy. Šejch Mohamed Mutumba (27) si na konci minulého roka vzal za ženu istú Swabullu Nabukeerovu, po dvoch týždňoch ale vyšlo najavo, že naletel 19ročnému podvodníkovi. Mladík sa vydával za ženu, aby sa dostal k imámovým peniazom.

Ugandský imám šejk Mohamed Mutumba bol zbavený svojej funkcie po tom, čo vyšlo najavo, že manželka, ktorú si vzal koncom minulého roka, je v skutočnosti muž. Ani sám duchovný o tom údajne nevedel a pravdu sa dozvedel, až keď jeho „manželku“ zadržali policajti pri vykrádaní domu susedov. Zlodej sa priznal, že na imáma oklamal, aby sa dostal k jeho peniazom.
Pre Mutumba to musel byť pekný šok, keď ho kontaktovali policajti s tým, že zadržali jeho manželku Swabullah Nabukeerovu kvôli krádeži susedovej televízie. Teda manželku… Mutumba sa s dotknutou osobou skutočne koncom decembra oženil, jeho vyvolená mala krásne biele svadobné šaty a všetci mali za to, že sa o ženu skutočne ide. Lenže jedna zo zasahujúcich policajtiek pri osobnej prehliadke zistila opak.
Mutumbov kolega Amis Kibunga podľa serveru britského denníka Daily Mail povedal, že podvodník oklamal všetkých ľudí z imamovho okolia. „Mal jemný hlas a chodil ako žena,“ opísal zamestnanec mešity. Súhlasí s ním aj Mutumbov sused Henry Mukwaya, ktorý podvodníka tiež neprekukol. „Robila všetky domáce práce, varila a prala, keď bol manžel preč. Nebolo ľahké spoznať, že ide o muža,“ uviedol Mukwaya pre Daily Monitor.
Niečo podozrivého napriek tomu na novomanželke bolo. Mutumba si po svadbe známym sťažoval, že s manželkou zatiaľ nemal sex, vyhovárala sa vraj na menštruáciu. Nevesta sa Imamu navyše vraj odmietala ukázať nahá a spala oblečená.
Menštruácia však dôvodom nechceného celibátu nebola a ani byť nemohla. Imám si totiž nevedomky vzal devätnásťročného muža, ktorého pravé meno je Richard Tumushabe. Podvodník sa policajtom priznal, že habaďúru zohral, ​​aby sa dostal k Mutumbovým peniazom.
Plán však stroskotal na jeho vlastnej chamtivosti. Imám má teraz kvôli falošnej manželke problémy aj s výkonom svojej profesie – Mutumba bol miestnymi predstaviteľmi suspendovaný a od prevalení incidentu sa spamätáva v rodinnom kruhu.
Falošná nevesta bola obvinená z krádeže. Keďže Uganda nie je pre homosexuálov zrovna krajínou zasľúbenou, úrady podvodníkovi prišili aj jeden z tamojších diskriminačných zákonov. Vzťah dvoch ľudí rovnakého pohlavia je podľa ugandského práva považovaný za zločin proti prírode. Tumushabemu hrozí doživotie.