Zmiznutie lietadla zostáva záhadou. Vyšetrovatelia stále nenašli trosky

410

Príčina piatkového zmiznutie lietadla malajských aerolínií s 239 ľuďmi na palube zostáva aj naďalej záhadou. Vyšetrovatelia pracujú so všetkými verziami nehody, vrátane únosu.

Nepotvrdilo sa, že by na mori boli objavené trosky lietadla, a ani nahlásená rozsiahla olejová škvrna na hladine nepatrila lietadlu.

Šéf malajzijskej gentúry pre civilné letectvo Azharuddin Abdul Rahman vyhlásil na pondelňajšej tlačovej konferencii v Kuala Lumpur, že v tejto chvíli nie je možné vylúčiť ani variant, že bol stroj unesený. Na akékoľvek závery je však podľa neho príliš skoro. Vyšetrovatelia zatiaľ preverujú všetky možnosti, povedal Rahman novinárom.

Medzitým po zmiznutom boeingu ďalej pátrajú záchranári. Pomocnú ruku už podali malajzijským úradom záchranné tímy z deviatich krajín, vrátane napríklad USA alebo Nového Zélandu. Zatiaľ však boli všetky snahy bezvýsledné.

Rahman v pondelok tiež uviedol, že vietnamské úrady nepotvrdili, že by niekto zahliadol trosky lietadla na hladine. V nedeľu v podvečer posádka lietadla vietnamského námorníctva údajne zazrela pri južnom pobreží Vietnamu predmet, ktorý vyzeral ako dvere nezvestného lietadla. Objekt sa nachádzal zhruba v rovnakej oblasti, kde vietnamská lietadla už v sobotu uzrela rozsiahle olejové škvrny.

Neskôr sa však ukázalo, že to bol vykurovací olej, aký sa používa na veľkých nákladných plavidlách, uviedla stanica CNN.