Zúfalý osemročný chlapec sa plavil po rieke na ľadovej kryhe! Rybár Richard ho vytiahol z vody ako pleskáča!

545

Ukrajinský rybár „ulovil“ v nedeľu 21. marca chlapca, ktorý uviazol na ľadovej kryhe vzdialenej 30 metrov od brehu rieky Desenka v Kyjeve.

Ukrajinský rybár Richard Gorda zdieľal na svojom Facebooku Deväťminútový video, na ktorom je vidieť, ako celá záchranná akcia prebiehala. Chlapec (8), ktorý uviazol na ľadovej kryhe uprostred rozľahlej rieky, kričí o pomoc s tým, že nevie plávať. Rybár medzitým rozdal okolostojacim inštrukcie, aby informovali príslušné úrady, a sám sa začal „Plavčíka“ zachraňovať.

Ako informoval webový spravodajca Fox News, rybár si uvedomoval, že má len jednu šancu nahodiť udicu, než sa ľad pod chlapcom rozpadne. „Nebol to žiadny výkon, len sme to stihli včas,“ opísal na sociálnej sieti Gorda, ktorému odvtedy prišlo mnoho ďakovných správ. Teraz dúfa, že si z incidentu vezmú ponaučenie aj ďalšie deti a ich rodičia.

Mrazivé video: S dobrodruhmi sa prevrátil ľadovec  

„Nie vždy je niekto blízko a väčšina urobí maximálne to, že si to natočí na svoj smartphone. Ak sa niekedy do podobnej situácie dostanete, zavolajte najprv ministerstvu vnútra, potom hlavne nepanikárte a porozhliadnite sa po niečom, čo by pomohlo dotyčného zachrániť,“ napísal rybár. Poznamenal tiež, že nešlo o prvý prípad, keď zachraňoval nejaké dieťa a apeloval na rodičov, aby svoje ratolesti strážili ako oko v hlave.