Milióny mačiek sa rozhodla do konca roka vyhubiť Austrália! Údajne ohrozujú niektoré voľne žijúce domáce druhy a je potreba ich počet redukovať. Rozhodnutie austrálskych úradov sa nepáči niektorým organizáciám na ochranu zvierat.

V Austrálii sa nachádza 2 až 6 miliónov divokých mačiek. Tie podľa austrálskych úradov decimujú niektoré miestne druhy voľne žijúcich zvierat. Úrady sa preto rozhodli, že urobia razantný krok, ktorý sa však nepozdáva niektorým ochranárom práv zvierat.

Do budúceho roka chcú totiž Austrálčania vyhubiť obrovské množstvo zvierat! „Vláda chce do roku 2020 zabiť dva milióny divokých mačiek, ktoré sú hlavným vinníkom vyhubenie najmenej 27 cicavcov,“ tvrdí austrálska verzia CBS News.

Mrazené mačky a psy ako chuťovka v rýchlom občerstvení? Hygienička opísala, čo odhalili kontroly v susednom Česku

Úrady plánujú použiť jed s názvom 1080, ktorý bude obsiahnutý v klokaniom či hydinovom mäse. Otrávené párky budú sypané z lietadiel alebo ručne na miesta, kde je najväčšia koncentrácia divokých mačiek. Podľa informácií New York Times je jed smrteľný len pre mačky, ktoré zomrú do 15 minút. Pre iných tvorov je však údajne neškodný.

Ostrov, kde vládnu mačky: žije ich tu štyrikrát viac než ľudí!

Plán austrálskych úradov sa príliš nepozdáva ochranárom zvierat. Peta napríklad uviedla, že je to neuveriteľne krutý plán. Niektoré štáty ako Queensland už zaviedli svoje opatrenia. Za zabitie týchto divokých predátorov ponúka odmenu! Za každú zabitú mačku zaplatí 7 austrálskych dolárov (6,50 eura)!

Mačky ktoré nechcú byť na vašich hlúpych selfiečkách a výsledok je úžasný