Britský lekár, pôvodom z Iraku v radoch ISIS robil hrozné pokusy na zajatcoch

Okrem iného odoberal zajatcom orgány a predával na čiernom trhu

1489

Britský lekár Issam Abuanza (40) v roku 2014 odišiel do Sýrie, aby sa tam pripojil k samozvanému Islamskému štátu. Na väzňoch, ktorých džihádisti zajali, vykonával lekárske pokusy. Tiež odoberal zajatcom orgány. Tie predával na čiernom trhu!

Issam Abuanza vyštudoval lekárstvo na škole v Bagdade. Po štúdiách odišiel do Británie. Tam získal potrebné papiere, s ktorých pomocou mohol v krajine prevádzkovať lekársku prax.

Neskôr ale Abuanza opustil svoju manželku a dve deti, s ktorými žil v Sheffielde, a v roku 2014 prekročil hranice Sýrie, kde sa pridal k samozvanému Islamskému štátu. Islamskí džihádisti ho čoskoro vymenovali ministrom zdravotníctva v novo vzniknutom chalifáte.

Abuanza nebol jediným zdravotníkom, ktorý sa vybral do vojnou sužovanej Sýrie, kde sa pridal na stranu islamistov. V službách Islamského štátu pôsobil aj Mohammed Anwar Miah, tiež pôvodom z Iraku, ktorý kedysi pôsobil ako lekárnik v Birminghame. Obaja sa údajne na väzňoch zajatých džihádistami dopúšťali desivých zverstiev.

Islamský štát vykonal popravu výbušninou!

Abuanzove a Miahove metódy boli vraj natoľko brutálne, že desili aj samotných bojovníkov ISIS. Orgány, ktoré odobrali zajatým väzňom, transplantovali zraneným džihádistom. Väzňov zatvárali do ciel s rozštvrtenými telami, aby ich psychicky zničili.

Islamský štát zabil 230 ľudí a ako ľudské štíty použili 8 000 rodín

Miah v Sýrii podobne ako ostatní zahraniční bojovníci prijal nové meno. Začal si hovoriť Abu Obajda al-Británi. Zdravotníci ISIS na zajatcoch vykonávali lekárske pokusy podobné tým, ktorými sa neblaho preslávili nacisti. Abuanza mal podľa informácií Daily Mailu pod sebou desať ľudí. Mnoho odobratých orgánov predali na čiernom trhu. Zo získaných peňazí Islamský štát sponzoroval vojnu.

Islamský štát kopíruje nacistický program Lebensborn

„Issam bol minister zdravotníctva, čo znamená, že bol zodpovedný za všetko, čo sa týkalo zdravotníctva. Issam si najprv vybral Mohammeda Anwara. Potreboval niekoho, aby mu pomohol. Anwar bol súčasťou tímu, ktorý transplantoval ľudské orgány z väzňov do členov ISIS,“ uviedol Aghiad al-Kheder, ktorý píše o vojne v Sýrii.

Frustrovaných Rómov láka džihád. Šíri sa už Islamský štát v bulharských rómskych getách

Issam Abuanza sa podľa všetkého doteraz ukrýva v jaskyni neďaleko dediny Baghouz, ktorá bola donedávna posledným územím, ktoré mal ISIS vo svojom držaní.