Bratranci Rodion († 16) a Boris Burak (13) z ruskej Kamčatky boli na prechádzke v lese, keď sa na ne znenazdajky vyrútil rozzúrený medveď. Šelma napadla mladšieho chlapca, ale bola ihneď vyrušená Rodionom, ktorý začal hulákať a odlákal ju hlbšie do lesa. Svojho bratranca tým zachránil, sám však za svoje hrdinstvo zaplatil životom.

Keď vydesený Boris pribehol do rodnej dediny, okamžite zalarmoval všetkých okolo a povedal im, čo sa stalo. Rozbehla sa ihneď rozsiahla pátracia akcia, do ktorej boli zapojení lovci, zdravotníci, hasiči aj príbuzní odvážneho chlapca. Medveďa sa podarilo nájsť, na záchranu Rodiona však už bolo neskoro.

Našli trojročného predátora, ktorý zahrabal telo chlapca pod lístie ako jeho trofej.

Akonáhle lovci zbadali šelmu, okamžite ju zastrelili. Potom si všimli, že pod medveďom leží v lístia a vetvách zahrabaný Rodion ako jeho trofej. Prítomná zdravotníčky mu išla zmerať pulz, aby zistila, či ešte žije, ale potom prišiel šok a zdesenie. Chlapec mal urvanú spodnú časť tela, zdeformované ruky a prehryznutú hlavu.

Lovec zasiahol medveďa šípom, ten ho rozmetal

„Našli trojročného predátora, ktorý zahrabal telo staršieho teenagera. Šelma bola zastrelená na mieste,“ okomentoval pátraciu akciu predseda Kamčatskej oblasť Vladimir Vojtsekhovskyj. „Trinásťročný chlapec utiekol a nahlásil útok. Starší teenager zomrel v pazúroch šelmy, keď chránil bratranca,“ dodal hovorca Ruskej vyšetrovacej komisie.

Medvedí kanibali roztrhali mladého rančera na kusy a zožrali

Miestni obyvatelia aj ruské médiá z celej krajiny ocenili Rodionovu statočnosť. Chlapcovi kamaráti mu natočili dojemné video na uctenie jeho pamiatky. „Pamätáme, milujeme, smútime. Navždy zostaneš v našich srdciach. Zbohom,“ hovoria na ňom. Očakáva sa, že bude Rodion posmrtne ocenený za svoju statočnosť.