Kráľovná Alžbeta II. povedala rozhodné NIE! Briti vladárke k jej rozhodnutiu tlieskajú

1525

Po januárovej autonehode, ktorú zavinil britský princ Philip (97), prišla kráľovná Alžbeta II. (92) s nečakaným rozhodnutím. Vo svojom veku už si nesadne za volant.

V Británii nie je žiadne vekové obmedzenie vodičov, napriek tomu sa kráľovná Alžbeta II. rozhodla sa riadenia vzdať. Nesadať za volant britskej panovníčke odporučil jej bezpečnostný tím, uviedla kráľovská korešpondentka denníka The Times Roya Nikkhahová.

Je ale možné, že sa kráľovná rozhodla iba neohrozovať seba i ostatných vodičov len na verejných komunikáciách. Či bude aj naďalej riadiť jeden zo svojich vozidiel značiek Jaguar, Land Rover, Bentley či Rolls-Royce na svojich súkromných pozemkoch, nie je isté. Jej vozový park má vozidlá v hodnote cez stodvadsať miliónov eur.

Kto ukradol video s hajlujúcou Alžbetou? Kráľovná zvažuje žalobu

„Kráľovná sa konečne rozhodla vzdať šoférovania na verejných komunikáciách potom, čo vojvoda z Edinburghu tento rok nabúral. Nad týmto rozhodnutím kráľovná (92) starostlivo váhala, vzhľadom na to, že konanie si užívala po dobu ôsmich dekád,“ uviedla Nikkhahová na twitteri.

Meghan pred kráľovnou rozprávala, aký je Harry manžel a dobre sa pritom bavili

Alžbeta II. sa naučila riadiť počas druhej svetovej vojny a neskôr svoje vodičské skúsenosti rozdávala svojim deťom aj vnúčatám. Riadenie sa stalo jej veľkým koníčkom. V minulosti dokonca šokovala niekdajšieho korunného princa, neskôr kráľa Saudskej Arábie Abdalláha, keď počas jeho návštevy sadla za volant a prešla s ním celé svoje panstvo.