Potom, čo neočkovaný herec Miroslav Etzler (56) oznámil, že trpí ťažkým prípadom covidu-19 s obojstranným zápalom pľúc, sa pozornosť obrátila aj na jeho brata novinára Tomáša (58). Novinár totiž skôr vyhlásil, že „neočkovaní nezomierajú dosť rýchlo“. Starší z bratov si ale popol na hlavu nenasypal: herec a otec malého syna je podľa neho bezohľadný sebec.

Novinár Tomáš Etzler je známy svojím postojom k neočkovaným obyvateľom. V minulosti sa dokonca vyjadril v tom zmysle, že „neumierajú dostatočne rýchlo“. Potom, čo nákazu vírusom oznámil jeho neočkovaný brat, herec Miroslav Etzler, si ale niektorí mysleli, že svoje vyjadrenia prehodnotí.

„Tomáši, čo vám hovoril brat na tie vaše hejty voči neočkovaným? Napríklad na ten, kde ste vyjadrovali ľútosť, že neumierajú dosť rýchlo? Dúfam, že sa váš brat rýchlo uzdraví a vás to prejde,“ pýtal sa novinára na Twitteri človek s prezývkou Ten v 9-3 s broukem.

Známy lekár-antivaxer leží s vážnym priebehom covidu v nemocnici. Starajú sa o neho kolegovia, ktorých urážal

Tomáš Etzler si ale stojí za svojím. „Ja si zase myslím, že ľudia, celoživotní astmatici by sa mali nechať v päťdesiatichšiestich očkovať a nemali by byť bezohľadnými sebcami, najmä, keď sú otcovia malého chlapca,“ odpovedal novinár s odkazom na svojho ešte len trojročného synovca.

Kauza potratov na Slovensku. Bez nich by som mala šesť detí, šokovala filmová a divadelná hviezda

Ľútosť nad tým, že sa očkovať nenechal, pritom nakoniec prejavil aj sám Miroslav. „Dostal som silnú covidovú ataku spojenú s obojstranným zápalom pľúc. Som na kyslíku a ďalší vývoj skôr tuším, než viem. A áno, nebol som očkovaný,“ uviedol 26. novembra na svojom Instagrame.

Ako v akčnom filme! Mama s dcérou v Brne prenasledovali zlodeja, ktorý im zobral auto: Úspešne!

„Vďaka obrovskej láskavosti a profesionalite covid oddelenia nemocnice Česká Lípa pod vedením pána primára Jana Nováka a jeho geniálneho tímu ma napriek tomu berú ako človeka! Nenechať sa očkovať bola obrovská chyba. Prosím, ak môžete, urobte to,“ odkázal všetkým z nemocničnej postele.