Šesťročný chlapec, ktorý v máji ako jediný prežil pád lanovky v severnom Taliansku, musí byť z Izraela vrátený do Talianska do 12. decembra. Rozhodol o tom v pondelok izraelský Najvyšší súd. Eitan Biran je zo zmiešanej taliansko-izraelskej rodiny a je predmetom právnej bitky oboch rodín o to, komu bude zverený do starostlivosti.

Pri nešťastí v Taliansku zomrelo 14 ľudí vrátane Eitanových rodičov, brata a babičky a deduška. Rodina žila v Taliansku, ale po nešťastí chlapca odviezol do Izraela jeho starý otec z matkinej strany Šmulig Peleg.

Súdy nižšej inštancie už v Izraeli rozhodli o vydaní dieťaťa do Talianska, ale Peleg sa odvolal, takže Najvyšší súd rozhodnutie o vydaní pozastavil. Dnes rozhodol, že sa chlapec musí do Talianska vrátiť do 12. decembra.

Desivé svedectvo z lanovky smrti! Žena si nakrútila svoju jazdu tesne pred smrtiacim pádom

Po nešťastí žil Eitan u tety z otcovej strany v Taliansku. Odtiaľ ho Peleg bez vedomia tejto príbuznej odviezol do Švajčiarska a odtiaľ do Izraela. Príbuzná v Taliansku sa obrátila na taliansky súd, ktorý Pelegov čin hodnotí ako únos.

Podľa všetkého mu pomáhal Gabriel Abutbul Alon, ktorého minulý týždeň zatkla cyperská polícia na základe medzinárodného zatykača.

Ste pripravení na lyžiarsku sezónu? Tak na takýto horor asi nie. V lyžiarskom areáli na lanovke sa zrazilo 5 kabíniek!