Obavu, že stretli Yettiho, mali v nedeľu večer vodiči, ktorí išli po diaľnici D1 pri Brne. V zasneženej krajine totiž priamo po hlavnej tepne pobehoval takmer nahý muž (23). Jeho pohyby pritom boli značne nekoordinované a ľudskú bytosť pripomínali iba vzdialene.

„Nahý muž sa správal ako zmyslov zbavený. Po diaľnici sa po deviatej hodine večer pohyboval blízko Troubska. Vodiči nemohli uveriť vlastným očiam,“ uviedol hovorca polície Petr Vala.

Vitajte na najväčšom cintoríne áut. Prezrite si, ako vyzerala diaľnica smrti v Iraku

Po „divochovi“ začali okamžite pátrať diaľniční policajti. Keď ich zbadal, začal pred nimi po diaľnici zbesilo utekať. Jeho tempo bolo také vysoké, že by sa za neho nemusel hanbiť ani legendárny bežec Emil Zátopek. „Prevádzka na D1 musela byť preto zastavená,“ vysvetlil Vala.

Diaľnica sĺz: Na jednej ceste zmizlo cez 40 stopárok. Našli sa len zohavené telá

Naháč sa pred policajtmi snažil schovať na čerpacej stanici. „Nazýval ich démonmi a kládol silný odpor. Nebývalú silu a rýchlosť mu zrejme dodal koktail alkoholu a drog. Na obe látky bol pozitívny. Pomätený muž bol prevezený do špecializovaného zariadenia,“ dodal hovorca polície.

Legendárna americká diaľnica Route 66 má dnes 90 rokov