Divákom vodného centra sa zatajil dych strachom. Skrotený delfín z ničoho nič napadol svoju chovateľku. Rozzúrený sa za ňou hnal, keď sa pokúšala dostať preč z bazéna. Desivá nehoda sa odohrala cez víkend v oceanáriu v Miami na Floride.

Nešťastnú scénu sa podarilo zachytiť jednému z divákov, ktorý cez víkend navštívil obľúbenú show s názvom Flipper. Na videu je možné vidieť, ako sa dvaja cvičitelia snažia dostať z bazéna, zatiaľ čo za nimi sa rúti rozhnevaný delfín.

Sundance sa nakoniec podarilo jedného z plavcov dvakrát nabrať ňufákom. Podľa Daily Star bola trénerka nakoniec prevezená do jednej z miestnych nemocníc.

Doktorka uspokojila sexuálne delfína, ten to nezvládol a spáchal samovraždu

Napriek tomu, že delfíny vyzerajú ako mierumilovné zvieratá, vo voľnej prírode sa dokážu stretnúť aj so žralokmi. Čumákom cieli na zraniteľné miesta podbrušku a žiabier.

„Delfín sa vo vode zrazil so svojou chovateľkou,“ uviedlo vedenie parku vo svojom vyhlásení. Z preventívnych dôvodov bol kontaktovaný aj miestny policajný zbor, pretože akvárium v minulosti čelilo niekoľkým obvineniam z porušenia pravidiel ochrany zvierat.
Bunka organizácie PETA už vydala vyjadrenie, v ktorom apelujú, aby činnosť oceanária bola ukončená.

Japonské akvárium zavrelo, delfín Honey, tučniaky a ďalšie zvieratá živoria zamknuté vo vnútri