Už pred OH2012 lekár odporučil britským športovcom, aby sa vyhli podávaniu rúk

1181

Popredný britský lekár odporučil členom národného olympijského tímu, aby sa počas OH 2012 v Londýne vyhli podávaniu rúk so súpermi. Dôvodom sú baktérie, ktoré údajne môžu športovcov pripraviť o miesta na stupňoch víťazov.

Podľa šéfa lekárskeho tímu Britskej olympijskej asociácie (BOA) Iana McCurdieho môže byť silná osobná hygiena rozdielovým faktorom úspechu a neúspechu, preto by športovci mali obmedziť tradičné podávanie rúk.

Pandémia chrípky už počas 36 hodín zabije cez 80 miliónov ľudí, varujú vedci!

„V rozumných medziach je to myslím prípustné. Problém môže nastať hlavne vtedy, keď budete mať pred sebou 20 ľudí, ktorých ste doteraz nikdy nevideli a máte si s nimi potriasť rukou,“ uviedol McCurdie s tým, že olympijská dedina môže byť „celkom slušným zdrojom infekcií“.

Vírusová choroba podobná SARS sa môže šíriť aj medzi ľuďmi, myslia si vedci

Odborníci na etiketu jeho odporúčanie nezdieľajú a obávajú sa toho, ako bude hostiteľská krajina vyzerať v očiach ostatných. Predstavitelia BOA však upriamujú zrak predovšetkým na zisk cenných kovov, pričom minimálnym cieľom britských športovcov je vyrovnať štvrté miesto v celkovej medailovej bilancii krajín spred štyroch rokov v Pekingu. Vtedy získali Briti celkovo 47 medailí.