Ukrajina denne prichádza až o 100 zabitých a 500 ranených vojakov

713

Ukrajina denne prichádza až o stovku zabitých a 500 ranených vojakov, uviedol minister obrany Oleksij Reznikov podľa agentúry Interfax-Ukrajina. Situáciu na fronte označil za ťažkú. Vojna Ruska proti Ukrajine dnes pokračuje 106. dňom.

„Situácia na fronte je ťažká. Strácame každý deň až stovku zabitých bojovníkov a 500 ranených. Kremeľ naďalej vyvíja tlak masami, prešľapuje na mieste, čelí silnému odporu a trpí obrovskými stratami. Ale ešte stále má silu pre postup v jednotlivých úsekoch frontu. Je nutné si zachovať sústredenie. Potom Ukrajina zvíťazí,“ uviedol Reznikov.

Ruských diverzantov Ukrajinci odhalia podľa názvu pre svoj chlieb. „Povedz paljanycja!“! 

O tom, že v bojoch na východe Ukrajiny každý deň umiera 50 až 100 ľudí, hovoril už minulý mesiac prezident Volodymyr Zelenskyj. Argumentoval tak proti volaniu zrušiť zákaz odchodu mužov v brannom veku z Ukrajiny.

Minister obrany teraz podľa agentúry vyjadril nespokojnosť s rýchlosťou dodávok západných zbraní a ich množstvom, súčasne však poďakoval krajinám, ktoré tieto zbrane poskytujú.

Zranení namiesto lieku dostali guľku! Šokujúce praktiky svojich veliteľov popísali ruskí vojaci! 

Ukrajina podľa neho potrebuje predovšetkým väčšie množstvo moderných raketometov západného typu a príslušnú muníciu, ďalej potrebuje nahradiť opotrebované delá „sovietskych“ kalibrov modernými delami západného kalibru, a to opäť s príslušnou muníciou, ktorá sa na Ukrajine nevyrába. Kľúčové je vraj tiež dohodnúť sa s partnermi na výcviku obsluhy, aby na fronte mohli byť nasadzované hneď celé jednotky, čo by výrazne zvýšilo efektívnosť na bojisku.

Ukrajina potrebuje stovky ťažkých zbraní, bez ktorých nemôže začať účinnú protiofenzívu, a tiež bojové lietadlá a prostriedky protivzdušnej obrany, vypočítal Reznikov podľa webu denníka RBK-Ukrajina.

Ukrajinský generálny štáb dnes odhadol, že Rusko od začiatku invázie prišlo o 31 700 vojakov, z toho o dve stovky počas uplynulých 24 hodín.

Dvadsaťdvaročná znásilnená Karina si pred smrťou prešla hotovým peklom mučenia „Vytrhali jej aj nechty.“

Tieto tvrdenia nemožno overiť z nezávislých zdrojov.