Zastrelil mamu synovi pred očami! 16 rokov mu prišlo moc, súd sa mu „vysmial“

574
Na ulici zostali dve zapečatená autá

Kosovský Albánec Albert Aliu dostal za surovú vraždu svojej družky (†37) 16 rokov. Na rozsudok sa sťažoval až na Ústavnom súde, ten jeho námietky zmietol, trest platí.

K brutálnej vražde došlo v októbri 2018 v Rokycanoch. Žena sedela v aute na mieste spolujazdca. Aliu prišiel k autu, otvoril dvere a strelil ju do tváre. Vo vozidle bol tiež ich malý syn (5). Žena zomrela po 11 dňoch.

Motívom činu boli partnerské nezhody. Tragédiu zachytili kamery. Aliu pred súdmi tvrdil, že výstrel padol náhodne a že nemal v pláne družku zabiť.

Kosovský Albánec zastrelil družku pred očami spoločného syna (5) vraj omylom

 Sťažoval si na  justíciu 

„Otvoril dvere u spolujazdca a po krátkej hádke s Kvetoslava D. vytiahol z vnútorného vrecka bundy nelegálne držanú zbraň a jedným výstrelom ženu zasiahol do hlavy,“ uviedol na súde v Plzni zástupca Jakub Kibias.

Aliu kritizoval dokazovanie. Justícia vraj účelovo vyberala a uprednostňovala dôkazy, ktoré svedčili v jeho neprospech. „Vyšla rana, videl som dym. Vrátil som sa späť do svojho auta a už si nič nepamätám,“ líčil svoju verziu udalosti. Na partnerku žiarlil, žila s iným mužom. Proti rozsudku 16 rokov sa ohradil.

Krvavá vražda v rodine Jágrovho exspoluhráča! Manželku zabil jej mladší syn

 Žalobca sa  nedovolal 

Najvyšší súd ale v rozhodnutí označil páchateľovu obhajobu za nevierohodnú. Podľa neho Aliu zrejme čin plánoval a konal s rozmyslom. „Tomu zodpovedá skutočnosť, že obvinený si najprv musel zaobstarať informácie o mieste, kde sa poškodená aktuálne nachádza, ozbrojil sa, išiel naisto na miesto činu a v rýchlom slede udalostí na poškodenú vystrelil,“ naznačili v rozhodnutí sudcovia Najvyššieho súdu.
Plánovaná vražda by mohla znamenať prísnejší trest, ktorý ale Najvyšší súd uložiť nemohol – štátne zastupiteľstvo totiž nepodávalo dovolanie.

Bývalý vojak upálil exmanželku zaživa! Sám skončil na 10 dní v kóme