Ruskí kriminalisti zatkli muža, ktorý je podozrivý z vyvraždenia rodiny a z bombového útoku na oddelenie polície v meste Liski na juhovýchode európskej časti Ruska. Zadržanie zrejme prebehlo za dramatických okolností. Informovala o tom ruská tlač s odvolaním sa na piatkové oznámenie správy ministerstva vnútra vo Voronežskej oblasti.

Podľa vyšetrovateľov podozrivý vo štvrtok po hádke v jednom byte zavraždil troch členov rodiny, s ktorou sa poznal. Následne odišiel k budove oddelenia ministerstva vnútra pre Lisecký okres Voronežskej oblasti, pri ktorej odpálením nálože zničil vstupné dvere. Potom utiekol v aute. Explózia zranila jedného policajta.

Padli konečne rozsudky za mafiánsky bombový útok v Topoľčanoch

Podľa tlačovej služby Voronežskej správy ministerstva vnútra policajti auto podozrivého ešte večer objavili a pokúsili sa ho zadržať. Muž ale začal strieľať a pri následnej prestrelke utrpel zranenia. Nikto zo zasahujúcich policajtov ani žiadna iná civilná osoba zranení neboli.

Rusi zastrelili údajného organizátora bombových útokov vo Volgograde

Problematická bola prehliadka bytu zadržaného. Policajti museli zavolať pyrotechnika, pretože pri vstupe bola nastražená nálož. Dôvod hádky, ktorá vyústila v povraždenie rodiny, zatiaľ nie je jasný.