Rituálnu samovraždu spáchal v budhistickom chráme mních Thammakorn Wangpreecha. Šesťdesiatosemročný mních svoju smrť plánoval viac ako päť rokov! Hlavu si nechal sťať gilotínou. Veril, že obeť Buddhovi mu v posmrtnom živote prinesie šťastie.

Spáchať rituálnu samovraždu v mene Budhu sa rozhodol mních Thammakorn Wangpreecha. Mních, ktorý slúžil v chráme Wat Phu Hin v Thajsku, svoju smrť plánoval dlhých päť rokov! Podľa informácií britského denníka Daily Star veril, že ak prinesie obeť a ponúkne svoju hlavu a dušu Buddhovi, zaslúži si zásluhy a v posmrtnom živote bude mať šťastie. „V liste bolo uvedené, že sťatie hlavy je spôsob, ako si uctiť Buddhu. Ďalej v ňom informoval, že to plánoval päť rokov. Jeho prianím bolo ponúknuť hlavu a dušu, aby mu Pán pomohol reinkarnovať sa ako vyššia duchovná bytosť v budúcom živote,“ opísal jeho synovec Booncherd Boonrod, ktorý našiel jeho telo.

Už aj u budhistických mníchov začína byť problém obezita. Je za tým sladká, tučná a nezdravá strava.

Mních, ktorý slúžil v Cham jedenásť rokov, si vyrobil provizórne gilotínu, ktorú umiestnil vedľa sochy budhistického boha. Na prvý pohľad sa teda zdalo, že socha drží jeho hlavu po tom, čo bola oddelená od tela. Telo mnícha bolo následne uložené do rakvy a jeho hlava do nádoby. Rodina neskôr jeho ostatky odniesla do lesa, kde ich spálila.

Nebožtík sa prebudil tesne pred pohrebom, vraj si len dal šlofíka