Nahý muž si zmýlil bankomat so spálňou, nohavice zavesil na bankomat ponožky a obuv uložil na radiátor a bankovky ležali obďaleč

1374

Silná únava doľahla v utorok okolo 18. hodiny večernej na obyvateľa Českého Zlína, ktorý evidentne trochu prebral. Svojou indispozícii sa rozhodol riešiť bezodkladne a na mieste zaspal. Na tom by nebolo nič závadné, keby si však za spálňu nevybral verejne prístupnú miestnosť s bankomatom.

Šok zažil mierumilovný občan, ktorý sa v utorok večer vydal načerpať hotovosť k jednému z miestnych bankomatov. Zistil, že sa vo vnútri nachádza nahý a veľmi unavený muž. Ten si za spálňu vybral práve spomínanú miestnosť. Nohavice aj peniaze odložil neďaleko a zaspal.

Opitý Michael si zmýlil svoj dom zo susedovým a uškrtil suseda, pretože si myslel, že je to zlodej

Prekvapený klient banky privolal mestskú políciu. „Strážnici na miesto dorazili počas 4 minút od prijatia hlásenia. Spiaceho nahého muža, vedľa ktorého sa nachádzala finančná hotovosť, prebudili a zisťovali, čo sa mu prihodilo,“ opísal situáciu zástupca mestskej polície Pavel Janík.

Strážcovia verejného poriadku najprv zisťovali, či ležiace muž neutrpel nejaké zranenia. Ich obavy sa však ukázali byť nepárne. Spáčovi nič nechýbalo, skôr naopak. „Orientačné vyšetrenie s výsledkom 1,7 promile napovedalo, že významnú úlohu v tomto príbehu zohral alkohol,“ opísal Janík.

Opilec odkráčal z nemocnice s dýkou v chrbte, išiel si zafajčiť!

Spáč si od chvíle, kedy dorazil do Zlína vôbec nič nepamätal. S pomocou strážnikov našiel všetky odložené zvršky. „Nohavice boli zavesené priamo pri bankomate, ponožky a obuv boli uložené na radiátore,“ vykreslil Janík s tým, že privolaná záchranka u naháča vylúčila zdravotnej indispozícii. Ukázalo sa, že muž je schopný sa ovládať, a preto nebol žiadny dôvod ďalej mu komplikovať život. „Pretože dotyčný dokázal kontrolovať svoje správanie, mohol nakoniec z miesta odísť po svojich,“ uzavrel policajt.