Opitý Michael si zmýlil svoj dom zo susedovým a uškrtil suseda, pretože si myslel, že je to zlodej

1464

Prehnal to s alkoholom a zabil suseda. Štyridsaťtriročný Michael si totiž pri návrate z alkoholických radovánok pomýlil dom, svojho suseda považoval († 60) za zlodeja a vrhol sa na neho. Než dorazila polícia, ktorú opilec sám zavolal, bol napadnutý bohužiaľ už mŕtvy.

K tragédii došlo v americkom Missouri. Michael Augustine (43) si pod vplyvom alkoholu pomýlil dom a vrhol sa na suseda, pretože ho považoval za zlodeja. Opilec dokonca sám zavolal políciu s tým, že „narušiteľa pritlačí k zemi“ a nech si pre neho prídu.

 Nezomrel v boji,  zabil ho opilec  

Keď strážnici na miesto dorazili, našli Michaela, ako drží svojho suseda v tzv. Kravate tak pevne, že nemohol dýchať. Policajti Cliftonovi Kingovi († 60) nemohli nahmatať pulz a zavolali preto záchranku. Lekári v nemocnici už vojnovému veteránovi ale bohužiaľ nemohli pomôcť.

Michael Augustine (43) skončil následne v policajnej cele, vplyvom opitosti ale zrejme ani netušil, čo spáchal. „Je to tak. Pos * al som to,“ priznal policajtom a na fotke zo zatknutia sa usmieval akoby nič.