Ak krehká blondínka nechce denne drhnúť záchody, musí podplácať bachara.

2779

V Terezinom kriminálu bujnie úplatkárstva!

Biedne jedlo a otrasné podmienky nie sú jediným príkorím, ktoré musí Tereza H. v pakistanskej väznici Kot Lakhpat znášať. Ak krehká blondínka nechce denne drhnúť záchody, nezostáva jej podľa bývalých väzenkýň nič iné ako podplácať bachara.

Podľa štúdie spracovanej na základe výpovedí prepustených kriminálničiek majú odsúdené, ktorým sa v láhaurskej väznici podarí dostať medzi elitu, väčšinou cez deň voľný program. Po raňajkách sa môžu medzi jednotlivými oddeleniami voľne pohybovať a baviť sa s ostatnými.

Pokiaľ ale upadnú u bacharov z akéhokoľvek dôvodu v nemilosť, čakajú ich nepríjemné úlohy. Niektoré väzenkyňa potom musí miesto voľna umývať záchody alebo drhnúť podlahy po celej väznici.

Šikanované sú údajne predovšetkým nemajetné trestankyne. Podľa jednej z prepustených totiž v kriminále silne bujnie korupcia. „Kto nie je schopný zaplatiť úplatok zvaný“ mahinabharo „vo výške asi deväť amerických dolárov, dostane väčšinou tie najodpornejšie práce,“ tvrdí žena.

Či má možnosť sa vykúpiť aj zadržaná Češka, nie je zrejmé. Zatiaľ sa vie len to, že od českej ambasády dostala balíček základných potrieb, ten s najväčšou pravdepodobnosťou žiadny finančný obnos neobsahoval.

Tereza je pre pašeráčky gang heroínu bezcenná strata!

Štúdia ale uvádza, že ženy zapletené do organizovaného zločinu, ako je prostitúcia a pašovanie drog, sa väčšinou tešia finančnej podpore z vonku a majú tiež lepších právnikov, cez ktoré im gangy posielajú peniaze.

Otázkou však je, či je to aj Terezin prípad. Všetko môže závisieť od toho, či svojou výpoveďou potopila len malé ryby, alebo sa vďaka nej polícia dostane aj na šéfov celého gangu.