Bola to nádejná študentka. Kamaráti ju mali radi a za dva týždne by oslávila 15. narodeniny. Soňa Černigovová († 14) z dedinky Jodva nachádzajúce sa v Komijskej republike na severe Ruska sa ich žiaľ nedožila. Osudnou sa jej stala chuť na sladkosti. Keď si šla kúpiť čokoládu do miestneho obchodu, napadol a rozcupoval ju veľký medveď.

  • Komijsko, dlhý tvar Komijská republika, je republika a federálny subjekt Ruskej federácie, ležiaci západne od pohoria Ural, na sevorovýchode Východoeurópskej roviny. Má rozlohu 415 900 km² a žije tu vyše milión obyvateľov. Wikipédia

Mŕtvolu Soni našli miestni chlapci. Bola ale tak znetvorená, že ju nepoznali. Zavolali preto políciu. Rovnaký problém s identifikáciou mal aj zdesený otec. Rany na tele jeho dcéry boli tak veľké. Medveď jej svojimi mohutnými labami takmer urval hlavu.

Hrozné video popravy spiacej medvedice s mláďatami. Otec so synom si po zbabelej poprave plesli!

„Nechcel som veriť tomu, že hľadím na svoju dcéru. Všetko bolo jasné, keď som zavolal na jej číslo a jej začal vo vrecku bundy zvoniť telefón,“ povedal zarmútený otec stránke Argumenty a fakty.

 Zomrela za  súmraku 

Miestni ľudia si najskôr mysleli, že sa Soňa stala obeťou svorky vlkov. Lenže lovci potom identifikovali stopy na zemi a bolo nad slnko jasnejšie, čo dievča postretlo. Na školáčku pred desiatou hodinou v noci zaútočil medveď hnedý. To keď sa vydala kúpiť si do obchodu čokoládu. Vonku sa práve stmievalo.

Lovec zasiahol medveďa šípom, ten ho rozmetal

„Medveď žral pravdepodobne odpadky. Dievča sa nachádzala blízko a predátora vyrušila. Skúsení lovci študovali miesto incidentu a potvrdili, že stopy patria medveďovi. Vlk nedokáže takto zohyzdit človeka. Takéto rany dokáže uštedriť len predátor s veľkými pazúrmi,“ vyhlásil predseda Udorského spolku lovcov a rybárov.

 Útoky medveďov a  vlkov 

Dedina Jodva, v ktorej Soňa žila, dlhé roky zápasí s útokmi medveďov i vlkov. Vyhladovaní vlci často útočia počas chladných nocí na psov. Miestni očakávajú, že na zastrelenie medveďa, ktorý sa okolo Jodvy pohybuje, úrady čoskoro vystavia povolenie.

Medveď našiel drogovú skrýšu a vyjedol ju, zjedol 40 kilogramov kokaínu a zomrel