Motocyklový rachot vyvolal zdesenie medzi ľuďmi na newyorskom námestí Times Square, podobne ako hádka v obchode Walmart v Baton Rouge v Louisiane. Ľudia utekali v obave zo streľby a miestne médiá dávajú incidenty do súvislosti s nervozitou, ktorá panuje po víkendových masakroch v Texase a v Ohiu. Pri nich dvaja strelci povraždili najmenej 31 ľudí.

Paniku na newyorskom Times Square mal v utorok večer na svedomí chybný výfuk motocyklov, nie ďalšie strelec, uistila polícia. Podobnú reakciu ľudí, tentoraz v obchode Walmart v Louisiane, spôsobili podľa agentúry AP dvaja zákazníci, ktorí na seba v hádke vytiahli zbrane.

Strach z nových prípadov streľby na verejnosti v Spojených štátoch zosilnel po tom, čo cez víkend zahynulo 22 ľudí v centre Walmart v texaskom El Pase a ďalších deväť pri konflikte pred jedným z barov v meste Dayton v Ohiu.

Deväť mŕtvych pri konflikte pred jedným z barov v meste Dayton v Ohiu.

„Na Times Square nie je žiadny strelec. To len prechádzajúce motocykle zneli ako streľba,“ uviedla newyorská polícia na twitteri. Dodala, že dostala početné volania na núdzovú linku 911, a vyzvala verejnosť, aby nepodliehala panike. „Oblasť Times Square je veľmi bezpečná!“ Uistila.

Times Square zahŕňa priestor medzi Broadwayi a Siedmou avenue na Manhattane. Predstavuje jednu z najznámejších turistických atrakcií New Yorku a stredisko zábavy. Hluk motocyklov znel podľa očitých svedkov ako výstrely a veľa ľudí radšej utieklo do okolitých budov a obchodov.

Terorista chcel vraždiť deti! Do plyšového medvedíka ukryl klincovú bombu!

Podobne v Baton Rouge, hlavnom meste amerického štátu Louisiana, vyvolala paniku medzi zákazníkmi obchodu Walmart hádka medzi dvoma mužmi, ktorí na seba vytiahli zbrane. Zákazníci utekajúci z obchodu si zjavne mysleli, že dôjde na streľbu, niektorí dokonca počuli zvuky, ktoré považovali za výstrely. Miestny šerif Sid Gautreaux však uviedol, že sa nezistilo, že by sa vo Walmarte naozaj strieľalo, vyšetrovanie ale pokračuje. Jeden z mužov, ktorý vytiahol zbraň, bol zadržaný, po druhom sa pátra.

Práve teraz: Teror na juhu Francúzska! Islamista drží rukojemníkov v supermarkete