Po poriadnej dráme na severe Čiech, kde blesk udrel do ženy a troch maloletých dievčat, hrozia v Česku ďalšie silné búrky. Aj keď to pôvodne vyzeralo na šťastný koniec, ženu sa podarilo resuscitovať, boj o život ale nakoniec prehrala v nemocnici. Deti zostávajú v starostlivosti lekárov. Meteorológovia varujú, že aj počas stredajších silných búrok sa musia mať ľudia na pozore.

Blesk v Tatrách zabil českého turistu

Dráma na Děčínsku: Blesk tam zasiahol štvoricu ľudí – ženu a tri maloleté dievčatá. Razom sa rozhorel boj o ženin život. „Dospelá žena utrpela vážne zranenia, ktoré spôsobili náhlu zástavu obehu,“ popisoval Prokop Volenik, zo záchranky Ústeckého kraja.

Úder blesku pri futbalovom zápase v Nemecku zranil 33 ľudí

Vďaka prvej pomoci ľudí na mieste nehody a včasnému príchodu záchranky však boj o život zasiahnutej ženy skončil dobre. „Resuscitácia po príchode našich posádok bola úspešná, ženu sa podarilo oživiť bola následne prevezená do ústeckého traumacentra,“ dodal Prokop Volenik s tým, že zranenia utrpeli aj všetky tri neplnoleté dievčatá – od ľahkého po ťažké. Žena boj o život v nemocnici nakoniec prehrala. „Všetky tri dievčatá sú v dobrom zdravotnom stave, zostávajú ale v starostlivosti zdravotníkov detskej kliniky ústeckej Masarykovej nemocnice. Žene sa bohužiaľ život nepodarilo zachrániť, “ uviedol.

Blesk zabil 11 ľudí, keď sa modlili v chatke v kolumbijských horách