Budeme mat nového šefa

469

Povedala to podpredsedníčka Národnej rady a zároveň šéfka poslaneckého klubu Smeru Jana Laššáková.

Dodala, že rokovania v poslaneckom klube sa ešte len začínajú, preto je predčasné hovoriť o menách. „Možno to bude meno, ktoré sa zatiaľ vôbec nespomínalo,“ poznamenala Laššáková.

V januári sa končí funkčné obdobie súčasného predsedu ÚPN Ivana Petranského a zákon vôbec nepočíta s alternatívou, že by ústav nejaký čas fungoval bez predsedu.

Ak by teda parlament nestihol zvoliť nového predsedu Správnej rady včas, vznikol by na ÚPN komplikovaný právny stav.

V kuloároch Smeru sa zatiaľ najčastejšie spomínali možnosti, podľa ktorých by bol za šéfa ÚPN zvolený doterajší predseda Správnej rady Ivan Petranský, predseda Dozornej rady Juraj Hamuľák alebo osoba mimo prostredia ústavu.

„Nebude to priamo stranícky kandidát,“ povedal predseda parlamentu Pavol Paška koncom decembra 2012.

V médiách sa objavili aj dohady o tom, že by vhodným kandidátom mohol byť riaditeľ Vojenského historického ústavu Miloslav Čaplovič, ten však pre TASR túto možnosť jednoznačne odmietol.

„Nikdy som o tejto funkcii neuvažoval a ani neuvažujem. Som riaditeľom VHÚ a za svoju prvoradú úlohu považujem prácu v prospech nášho vedeckovýskumného, archívneho a múzejného zariadenia rezortu Ministerstva obrany, ktorej sa chcem venovať aj naďalej,“ zdôraznil Čaplovič.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKonečne EKO
Ďalší článokTeľacie pečené na rozmaríne
Avatar
Online Magazine pre všetkých.