Americká vláda uviedla, že konope skutočne zabíja rakovinové bunky. Ukázalo sa, že marihuana nemusí byť iba návyková droga, ale dokonca môže pomôcť ľuďom so závažnými chorobami a rakovinou. Aj keď krajiny ako Kanada či Írsko rokujú o legalizácii marihuany na lekárske účely, stále je marihuana vnímaná skôr ako droga než bylinka s blahodárnymi účinkami.
Vykonala sa spústa výskumov, z ktorých vyplýva, že konope sa môže užívať aj zo zdravotných dôvodov, najmä ak má človek rakovinu. Americká vláda tvrdí, že je to zelená cesta, ako dopriať svojmu telu obrovskú pomoc či dokonca úplnú liečbu.

„Kanabinoidy môžu pozitívne pôsobiť na vedľajšie účinky rakoviny a liečbu rakoviny,“ vyjadrila sa americká vláda na výskum týkajúci sa marihuany.

Ďalej pokračuje s tým, že marihuana by sa mala ako liek fajčiť, jesť, piť alebo v podobe spreja striekať do úst. Dokonca americká vláda uviedla výhody, ktoré môže konope priniesť chorým ľuďom. A medzi tieto výhody patrí, že má protizápalové účinky, uľavuje od bolesti, pôsobí proti úzkosti, znižuje stres, má protinádorovú a antivírusovú aktivitu a uľavuje od svalových kŕčov.Organizácia The National Cancer Institute, ktorá je súčasťou amerického ministerstva zdravotníctva, po mnohých vedeckých štúdií revidovala svoje publikácie o tom, že marihuana by skutočne mohla zabíjať rakovinové bunky a už vzniknuté nádory.

Zdá sa teda, že americká vláda koketuje s myšlienkou, že by sa marihuana skutočne používala na liečbu pacientov s rakovinou, pretože má množstvo výhod.