Mafián sa priznal ku 14 vraždám, ale prokurátor usúdil, že jedno doživotie, ktoré si zločinec už odpykáva, bude stačiť. Bývalý mafiánsky boss Černák sa priznal už v decembri 2019, teraz súd konečne vyniesol rozhodnutie.

Mafiánsky šéf podsvetia Mikuláš Černák pred okresným banskobystrickým súdom zopakoval priznanie k 16 trestným činom, z toho ku 14 vraždám. Nebolo to ale len tak zadarmo. Súd totiž od trestu upustil. Černák podľa televízie JOJ uzavrel na konci roka 2019 s prokurátorom dohodu o vine a treste. Súd tak – v závislosti na tejto dohode – za to, že sa Černák priznal, uznal už skôr udelený doživotný trest ako dostatočný. Mafián si odpykáva doživotný trest s podmienečným prepustením.

K vražde mafiánskeho bosa Miroslava Sýkoru v stredu vypovedal kľúčový svedok obžaloby

Miloš Kaštan

Na rovnakom státi, na ktorom sa rozhodlo o Černákovi, padol rozsudok aj pre jeho pravú ruku Miloša Kaštana. Ten od súdu odišiel so súhrnným trestom 20 rokov a jedného mesiaca. Černák sa tak stal počtom obetí najhorším sériovým vrahom Slovenska. Doteraz sa považoval za najväčšieho sériového vraha Ondrej Rigo, ktorý má na svedomí minimálne deväť obetí.

Mikuláš Černák vypovedá o vražde v Moste, viní z nej Adamča a Minára

Odsúdený mafián Černák zrejme chcel pôsobiť ako boss „non plus ultra“, preto sa, ešte keď bol na slobode, venoval chovu tigrov, ako sa na správneho mafiána sluší a patrí. Respektíve chválil sa nimi, ale o šelmy sa za neho väčšinou starali iní – on mal plné ruky inej „práce“.