Českého leva bude moderovať Adela Banášová

Vyhlásenie výročných cien Českej filmovej a televíznej akadémie Český lev sa uskutoční 4. marca 2017

4730

Vyhlásenie výročných cien Českej filmovej a televíznej akadémie Český lev sa uskutoční 4. marca 2017 v Dvořákovej sieni pražského Rudolfina. Nominácia budú zverejnené 18. januára. Galavečer 24. ročníka odvysiela Česká televízia, jeho moderátorkou bude Adela Banášová.
Autorom nového vizuálu 24. Českého leva je štúdio formám. Grafický vizuál bude obdobne ako v minulých rokoch pracovať s vyobrazením leva na dne sošky, tentoraz ale v trojrozmernej úprave. Generálnym partnerom Českého leva je minerálna voda Magnesia.
Filmová cena Český lev sa udeľuje od roku 1993. Filmy sú hodnotené v niekoľkých kategóriách na základe hlasovania členov Českej filmovej a televíznej akadémie. ČFTA bola založená v roku 1995, v roku 2013 prešla transformáciou. Jej hlavným cieľom je podporovať a propagovať české kinematografické umenie v Českej republike aj v zahraničí a vytvárať podmienky pre rozvoj českého filmu. Udeľuje Českého leva a nominuje české filmy či dokumenty na zahraničné filmové ceny. ČFTA má v súčasnej dobe 275 členov.