Čo stálo za nečakaným prevozom bývalého šéfa polície Lučanského (†51) ?

968

Policajný exprezident Milan Lučanský (†51) už neleží pod Tatrami v obci Štrba, kde sa narodil a chodil do školy. Rodina dostala súhlas na prevoz telesných pozostatkov na cintorín v Martine. Čo stálo za prevozom generála, ktorý spáchal samovraždu vo väzení?

Bol pochovaný pod Tatrami vedľa svojho otca. Teraz je ale všetko inak, rodina jeho pozostatky exhumovali a previezla do Martina. „Asi pred dvoma týždňami bolo telo Milana Lučanského prevezené ku spopolneniu,“ uviedol jeden z jeho kamarátov.

To bolo vraj od začiatku plánované. Pôvodne sa počítalo s tým, že na tele exšéfa polície bude vykonaná ešte jedna pitva, a tak sa jeho pozostatky uložili do hrobu, aby bolo jeho telo ešte k dispozícii.

„Teraz, keď už bolo jasné, že je prípad viacmenej u konca, bolo rozhodnuté, že bude telo prevezené ku spopolneniu. Urna bola uložená na cintoríne v Martine,“ vysvetlil Lučanského kamarát Pavla.

Mariana Kočnera, sediaceho v aute, v nepriestrelnej veste strážia kukláči so samopalmi! Pred kým, hrozí mu nebezpečie?

Rodina tento krok potvrdila. „Národný cintorín v Martine sa stal miestom posledného odpočinku gen. Milana Lučanského,“.Generál Milan Lučanský spáchal samovraždu v čase, kedy sa zdržiaval vo väzení pre obvinenia z korupcie. Vyšetrovanie kauzy bolo po jeho smrti zastavené.