Divné úmrtia 31: Žena miesto relaxácie našla smrť vo zvukotesnej nádrži! 

Za pár desiatok minút bola mŕtva

1102

Tragická udalosť sa odohrala v jednom z kozmetických salónov v poľskom Gdansku. Tridsaťročná žena prišla na relaxačnú procedúru v takzvanom floating tanku. Personál ju po chvíli našiel mŕtvu.

K tragédii došlo už 20. novembra, médiá však o nej informovala až teraz. Ide o nádrž s vodou s teplotou ľudského tela, slúži na to aby človeka izolovala od zvukov a ďalšie rušivých podnetov. Využíva sa v alternatívnej medicíne, na relaxáciu i ako meditačný prostriedok. Miesto odpočinku však žena pri procedúre zomrela.

Divné úmrtia 29: Právnik chcel dokázať, že okná mrakodrapu sú nerozbitné. Stálo ho to život

„Žena použila deprivačnú nádrž (iný názov pre floating tank; pozn. Red.). Keď po ukončení procedúry klientka nereagovala, obsluha salónu otvorila nádrž,“ uviedol pre TVN24 Mariusz DUSZYNSKI z miestneho policajného okrsku. Obsluhe sa naskytol hrozný pohľad, žena nevykazovala známky života!

Hoci bola ihneď privolaná sanitka, resuscitácia nebola účinná a žena zomrela. Čo bolo príčinou jej smrti, zistí až nariadená pitva, okolnosti úmrtia sú nejasné. Polícia však začala vyšetrovanie a salón, v ktorom sa incident stal, bol dočasne uzavretý. Ak sa preukáže cudzie zavinenie, môže obvinenému hroziť až päť rokov väzenia.

Divné úmrtia 28: Slávny pornoherec čelí obvineniu z vraždy žabím jedom